Peugeot 508 a SW s novou tváří a technikou

Peugeot 508, jeden z nejatraktivnějších vozů mimo luxusní segment, se dočkal důkladné modernizace, která přinesla změny zvenčí i zevnitř

Peugeot 508, jeden z nejatraktivnějších vozů mimo luxusní segment, se dočkal důkladné modernizace, která přinesla změny zvenčí i zevnitř. Duo sedanu a kombi střední třídy přechází na upravený znak lva a firemní masku chladiče, kterou lemují štíhlejší světlomety. Elegantnější světla, vybavená maticovou LED technologií, zahrnují známý podpis tří drápků pro denní svícení do jednoho celku.

Elegantnější světla, vybavená maticovou LED technologií, zahrnují známý podpis tří drápků pro denní svícení do jednoho celku
Vylepšený model Peugeot 508 má elegantnější světla, vybavená maticovou LED technologií

Při přesunu dozadu se full-LED zadní světla pyšní novým pojetím stejného motivu tří drápů. Zákazníci si mohou vybrat ze tří nových barev (bílá Okenite, šedá Titanium, modrá Eclipse). Dále nabízí tři úrovně výbavy (Allure, GT, Peugeot Sport Engineered) a několika designů kol z lehkých slitin o velikosti od 17 do 20″. Pro vrcholnou verzi PSE francouzská značka montuje pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S.

Novinky u modelů 508 a SW

V interiéru mají modely 508 Sedan a SW pro rok 2023 společný aktualizovaný 10″ infotainment a přepracovaný volič převodovky pro osmistupňovou automatickou převodovku. Ta je standardem pro celou modelovou řadu. V závislosti na motoru je k dispozici několik jízdních režimů (Electric, Eco, Hybrid, Normal, Sport, 4WD) a nastavení odpružení (Normal, Sport, Comfort). Za malým volantem se nachází 12″ plně digitální přístrojový štít.

V interiéru mají modely 508 Sedan a SW pro rok 2023 společný aktualizovaný 10" infotainment a přepracovaný volič převodovky pro osmistupňovou automatickou převodovku
V interiéru mají modely 508 Sedan a SW pro rok 2023 společný aktualizovaný 10″ infotainment

Vůz má bohatou výbavu od vyhřívaného čelního skla a elektrického ovládání zavazadlového prostoru a zadních dveří až po systém nočního vidění a adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go. Peugeot dává modelu 508 k dispozici také kamery s vysokým rozlišením. Slouží pro parkování spolu s funkcí rozpoznávání dopravních značek a aktivním varováním před opuštěním jízdního pruhu s korekcí jízdního pruhu. Nechybí ani efektní zvukový systém Focal s 10 reproduktory a subwooferem.

Pod kapotou modelů Peugeot

Co se týče motorů, nabídka začíná tříválcovou benzinovou jednotkou s turbodmychadlem o objemu 1,2 l a výkonem 130 koní. Pro Afriku, Střední východ a Asii Peugeot vybavuje model 508 také větším čtyřválcem o objemu 1,6 l a výkonu 218 koní. Alternativně mohou zákazníci sáhnout po čtyřválcovém turbodieselu o objemu 1,5 l a výkonu 130 koní.

Zdroje: motor1, Vapol