Zapp debutuje vysoce výkonné elektrické městské kolo i300

Britská společnost na výrobu elektrických motocyklů Zapp Electric Vehicles na festivalu rychlosti v Goodwoodu představuje svůj první model, vysoce výkonné městské elektrické kolo i300.

Zapp EV poprvé představil i300 na konci roku 2018. A od té doby pracuje na oficiálním debutu produktu v červnu 2022 pro své výkonné elektrické městské kolo. Model i300, který je považován za kombinaci zrychlení a jízdní dynamiky motocyklu s průchozí formou skútru, se může pochlubit zrychlením 0-100 km/h za 4,8 sekundy.

Systém dvojitých baterií

Systém dvojitých baterií pomáhá snižovat obavy z dosahu. A lze jej nabít z 20 % na 80 % za pouhých 40 minut z domácí zásuvky.

Model i300 nabízí špičkový výkon 14 kW a točivý moment 587 Nm na zadním kole. A postaví se na jedinečném exoskeletu s karosérií z lehké slitiny a kompozitu, která pomáhá snížit jeho hmotnost na pouhých 92 kg (bez baterií).

zapp baterie, Zapp debutuje vysoce výkonné elektrické městské kolo i300
Zapp

Každý model se standardně vybaví dvěma ultrakompaktními přenosnými bateriemi LiNMC. Ty nabízejí dojezd 60 kilometrů, s dalšími bateriemi, domácími nabíječkami a cestovními nabíječkami, které lze dokoupit.

Vybavení modelu

A jako svůj první oficiální veřejný výstup má i300 debutovat na ikonickém festivalu rychlosti v Goodwoodu. Včetně běhu na ikonický Goodwood Hill.

„Zapp EV i300 není jen další elektrický dojíždějící vůz. Je to vysoce výkonné městské kolo navržené tak, aby uspokojilo potřeby jak seriózních motocyklistů, tak nových jezdců,“ řekl Swin Chatsuwan, generální ředitel Zapp EV. „Není to jen špičková technologie, ale také přístupná a skvělá hodnota za peníze.“

„Do dnešního dne to byla neuvěřitelná cesta. Od počátečních konceptů toho, čím by mohlo být výkonné městské kolo, až po výběr a návrh každého komponentu. Možnost předvést hotové kolo zde v Goodwoodu je úžasná příležitost pro rozvíjející se britskou společnost, jako je ta naše. A jsem opravdu nadšený, že všichni uvidí naše kolo zblízka.“

elektrokola zapp, Zapp debutuje vysoce výkonné elektrické městské kolo i300
Elektrokola Zapp

Zapp EV i300 je již k dispozici pro předobjednávku ve čtyřech modelech od 160 000 Kč, a je dostupný pouze v Evropě.

Zdroj: thedriven, Vapol