DS 7 Crossback odhalený s možností plug-in

Francouzská automobilka DS přichází s novým SUV 7 Crossback. Má nové vylepšení, aktualizace a nabízí se i jako plug-in hybrid

SUV DS 7 Crossback získal nový přepracovaný styl, nové aktualizace, vylepšený informační, zábavní systém a novou plug-in hybridní verzi.

DS 7 Crossback se poprvé objevil v roce 2017, aby nastartoval přeměnu francouzského výrobce na luxusní, samostatnou značku – a nyní je tu nová. Společnost DS zdokonalila svého rivala Volvo XC40 uvnitř i vně pro rok 2022 tím, že představila nový informační a zábavní systém. Dále vysoce výkonný plug-in hybridní model E-Tense 4×4 360 jako vrchol nabídky.

Vpředu je velkou změnou nový design LED běžících světel. Čtyři osvětlené pruhy vedou od každého světlometu dolů po předním nárazníku. Nárazník přepracovali tak, aby se do něj vešla větší přední maska ​​chladiče a vylepšený motiv „DS křídla“. V závislosti na výbavě je povrchová úprava buď v lesklé černé nebo chromované barvě. V celé řadě je k dispozici řada nových barev laku.

Společnost DS také aktualizovala přední světlomety vozu, aby začlenily technologii Pixel LED Vision 3.0, která svítí jasněji a osvětluje větší část vozovky před vámi. Systém nabízí přizpůsobené nastavení osvětlení pro určité typy silnic a povětrnostní podmínky. Navíc může blokovat jednotlivé dráhy dálkových světel, aby neoslňoval ostatní účastníky silničního provozu.

DS 7 Crossback a další aktualizace

Na zádi přidali designéři DS záhyby, které dodávají vzhledu širšího hranatého postoje, a také štíhlejší zadní LED světla. Nachází se zde nový nápis „DS Automobiles“, který nahrazuje staré označení „Crossback“. Namontovali rovněž nová 19 palcová litá kola, přičemž nejvýkonnější plug-in model získal 21 palcové položky.

DS také přepracoval interiér. Na palubní desce je středem zájmu nová 12 palcová dotyková obrazovka infotainmentu. Je to větší displej než hatchback DS 4, i když používá stejný software IRIS jako jeho menší sourozenec. Je to pokročilejší nastavení než odcházející DS 7 s domovskou obrazovkou. Ta je založená na widgetech, rozpoznáváním hlasu a vyšším rozlišením pro přední a zadní parkovací kameru.

K centrálnímu displeji se připojuje 12 palcový digitální panel s aktualizovanou grafikou a možnostmi personalizace řidiče
Interiér

K centrálnímu displeji se připojuje nový 12 palcový digitální přístrojový panel s aktualizovanou grafikou a možnostmi personalizace řidiče. To může také zobrazovat informace ze systému nočního vidění DS 7, který řidiče varuje před nadcházejícími nebezpečími za špatných světelných podmínek.

K dispozici je také kamera zastrčená za volantem, která sleduje řidiče a varuje ho v případě únavy. V autě se nachází adaptivní tempomat stop-and-go spolu se systémem Active Scan Suspension. Systém monitoruje asfalt před vámi a nastavuje tlumiče tak, aby vyhovovaly povrchu vozovky před vámi.

Uvnitř je nová embosovaná kožená palubní deska a dveřní panely. Nové barvy jsou k dispozici pro jedinečné prošívání DS s perleťovým efektem. Kupující si mohou vybrat černou nebo šedou kůži napa – ta je nyní k dispozici s čalouněním „pásek na hodinky“ – s modely řady Performance s tmavším černým lemem Alcantara uvnitř. Možností je také čedičová černá kůže s designem inspirovaným rybími šupinami.

Co se schovává pod kapotou

Pod kapotou má společnost DS nadále nabízet stávající dieselový motor BlueHDi o výkonu 128 koní spolu se třemi verzemi plug-in hybridu. Základní E-Tense 225 kombinuje 1,6 litrový čtyřválcový přeplňovaný zážehový motor o výkonu 178 koní s elektromotorem pro kombinovaný výkon 222 koní a pohání přes osmistupňovou automatickou převodovku.

Každý plug-in model využívá větší 14,2 kWh baterii než odcházející vůz. Což v případě DS 7 E-Tense 225 uvolňuje dalších 9 kilometrů čistě elektrického provozu. To posouvá celkový dojezd pouze na elektřinu na více než 64 km. Přičemž plné nabití trvá přibližně dvě hodiny při zapojení do 7,4kW nabíječky.

Pak je tu nový DS 7 E-Tense 4×4 360. Pomocí stejného hardwaru jako 300 vylepšili inženýři z divize Performance společnosti DS software hnacího ústrojí, aby získali dalších 59 koní. Dále upravili podvozek, aby tomu odpovídal. V každém rohu je o 15 mm nižší světlá výška, přeladěné pružiny a tlumiče, nové ochranné rámy a pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 S.

K dispozici jsou také mohutnější 380mm přední brzdové kotouče. Ty jsou sevřené čtyřmi pístkovými třmeny, zatímco přední a zadní rozchod jsou širší o 24 mm a 10 mm. Díky skvělému točivému momentu 520 Nm zrychlí DS 7 360 z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy.

Na 56 km je čistě elektrický dojezd kvůli mimořádnému výkonu skutečně zasažený. Ale 360 ​​má alespoň nový systém monitorování energie navržený tak, aby podporoval použití rekuperačního brzdového systému automobilu. Očekává se, že knihy objednávek pro nový DS 7 se otevřou v srpnu, přičemž první dodávky jsou naplánovány na říjen 2022.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky