Bentley Flying Spur S se zaměřením na řidiče

Britská automobilka Bentley přichází s novou luxusní limuzínou Flying Spur S

Bentley představilo nový vůz Flying Spur S v návaznosti na Continental GT S. Přestože se stále jedná o luxusní limuzínu, je zaměřená spíše na ty, kteří rádi řídí.

Na rozdíl od GT S pouze s V8 je Flying Spur S k dispozici se dvěma možnostmi pohonu. Jedním z nich je 4,0 litrový motor V8. Tento motor je přeplňovaný dvěma turby, které se nachází v běžném motoru Flying Spur V8. Motor umí vyvíjet výkon 542 koní a má točivý moment 770 Nm. Druhým je 2,9 litrový hybridní zážehový motor V6 s výkonem 536 koní a točivým momentem 750 Nm.

Tento model se nabízí se dvěma možnostmi pohonu. A to 4,0 litrový motor V8 a hybridní V6 s objemem 2,9 litrů
Bentley Flying Spur S

Pokud jde o zrychlení, je mezi nimi málo na výběr. Přičemž V8 trvá čtyři sekundy, než zrychlí z 0-100 km/h, a hybridu to trvá o 0,1 sekundy déle. V8 předčí hybrid, pokud jde o maximální rychlost. V8 dosahuje rychlosti 318 km/h a hybrid až 284 km/h.

Flying Spur S a design

Zatímco pohonné jednotky zůstávají nezměněné, Flying Spur S dostává řadu vizuálních podnětů, které mu pomáhají odlišit se od běžného modelu. Černé lemování nahradí většinu vnějšího chromu a tmavé zabarvení dostanou také světlomety a zadní světla. Čtyři koncovky výfuku a odznak S na předních blatnících jsou rovněž vyvedené v černé barvě. Odznak Bentley a nápisy na víku zavazadlového prostoru jsou jediné položky, které zůstávají chromované.

Zcela nové, pětipaprskové 22 palcové kolo má Flying Spur S k dispozici v barvách Pale Brodgar Satin nebo leskle černé. Sedí nad standardními červenými brzdovými třmeny a odpovídají vzhledu Continentalu GT S.

Interiér vozu

Uvnitř můžeme najít kůži Dinamica, která pokrývá vyhřívaný volant, řadicí páku, sedáky a opěradla sedadel. Na osvětlených nášlapných plochách Bentley se objevuje kovový odznak S. Nahrazuje tak obvyklou plaketu Bentley Motors Ltd. Na drážkovaných sedadlech je vyšité logo S (odznak Bentley je bezplatná alternativa). Navíc pro řidiče má přístrojové vybavení stejnou grafiku jako Continental GT Speed.

Kůži Dinamica je potažená řadící páka, volant, sedáky a opěradla sedadel
Interiér vozu

Flying Spur S je standardně vybavený systémem „Dynamic Ride“ společnosti Bentley. Ten je schopný vyvinout točivý moment až 1 300 Nm, aby se zabránilo naklánění karoserie při ostrých zatáčkách. Elektronické řízení všech kol je také zahrnuté pro zmenšení poloměru otáčení a zvýšení obratnosti.

Festival rychlosti v Goodwoodu začíná ve čtvrtek 23. června a má být hostitelem představení Flying Spur S a Continential GT S. Oba vozy se zúčastní závodu do vrchu.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky