Honda Accord je větší a získala nová vylepšení

Na trh přichází nová verze Honda Accord. Sedan 11. generace si vypůjčil stylistické prvky z modelu Civic, je větší a má lepší hybridní systém

Na trh přichází vylepšená verze Honda Accord. Sedan 11. generace si vypůjčil stylistické prvky z modelu Civic, je větší a má vylepšený hybridní systém.

Honda Accord

Úprava úspěšného vozu je v automobilovém průmyslu vždy riskantní záležitostí a Honda Accord je bezpochyby úspěšná. Ve zmenšujícím se segmentu sedanů střední třídy se v roce 2021 umístila na druhém místě za Toyotou Camry a zabodovala v první dvacítce nejprodávanějších vozů roku. Nyní je na řadě nová generace, která se snaží získat pozornost kupujících propracovaným stylem, více technologiemi a lepším hybridním pohonným ústrojím.

Pod kapotou

Pro rok 2023 zmizí volitelný přeplňovaný motor 2,0 l o výkonu 252 koní. Kromě toho je výkon modelu Accord Hybrid snížený na 204 koní (předchozí model měl 212 koní). Stále je vybavený 2,0l čtyřválcem a dvoumotorovým elektrickým systémem. Nicméně se jedná o hybridní pohonné ústrojí 4. generace s novým motorem a elektromotory umístěnými vedle sebe. Zatímco výkon se mírně snížil, aktualizovaný systém zvýšil točivý moment na 247 Nm oproti 232 Nm.

Pro rok 2023 zmizí volitelný přeplňovaný motor 2,0 l o výkonu 252 koní. Kromě toho je výkon modelu Accord Hybrid snížený na 204 koní
Honda Accord

Automobilka uvádí, že díky tomuto pohonu je řízení modelu Accord Hybrid zábavnější. Honda také uvádí, že očekává, že polovinu prodejů nového modelu Accord by měl tvořit hybrid. To znamená, že druhá polovina by měla nadále prodávat známý 1,5l přeplňovaný motor Honda. Ten stále generuje 192 koní, ale díky drobným aktualizacím je kultivovanější a citlivější.

Kola a světla

Přední kola pohání převodovka CVT. Nejnovější Accord jezdí na přeladěném odpružení s novými ložisky uložení tlumičů a kulovými klouby vpředu. Accord 2023 má také lepší tuhost podvozku díky tužším vzpěrám karoserie a modernizovaným předním výztuhám.

Tváři dominují tenké přední světlomety a (dechberoucí) menší mřížka chladiče
Mřížka

To jsou změny, které nejsou vidět, ale nové tvary Accordu nepřehlédnete. Tváři dominují tenké přední světlomety a (dechberoucí) menší mřížka chladiče, přičemž čisté linie karoserie se jemně obloukovitě stáčejí dozadu. Nový Accord je o 2,8 palců delší, o půl palce širší a jezdí na standardních 17 palců širokých kolech. 19 palců široká kola jsou u vyšších úrovní výbavy volitelná.

Interiér Accordu

Uvnitř je cítit větší vliv vozu Civic, zejména díky vzoru kovového pletiva na palubní desce. Ve vyšších výbavách najdete 12,3 palců široký středový dotykový displej – největší, jaký kdy Honda nabízela. Standardem je 7 palců široká obrazovka a všechny Accordy používají standardní 10,2 palců široký digitální displej řidiče.

Nejnovější asistenční a bezpečnostní systémy Honda Sensing jsou součástí standardní výbavy, stejně jako nově navržené airbagy pro cestující na předních sedadlech. Poprvé se v modelu Accord objevují také standardní kolenní airbagy a boční airbagy pro cestující na zadních sedadlech.

Vylepšení a výbava

Pokud jde o technickou stránku, Accord 2023 je schopný provádět aktualizace OTA (Over the Air) pro téměř všechny své počítačové systémy. Novinkou pro vrcholnou výbavu Accord Touring je vestavěný systém Google. Ten zahrnuje řadu aplikací Google, jež lze ovládat hlasem pomocí asistenta Google.

Při uvedení na trh Accord 2023 nabídne šest úrovní výbavy. Základní výbavou je LX a jedinou nehybridní výbavou je EX. Výbavy Sport, EX-L, Sport-L a Touring jsou hybridní. Ceny se zveřejní blíže k datu zahájení prodeje nového Accordu.

Zdroje: motor1, Top-Nosiče