Maxus T90EV – plně elektrický pick-up

Trh pick-upů pomalu přijímá čistě elektrické pohonné jednotky. V UK se nyní představil nový model od čínské společnosti Maxus s názvem T90EV

Zatímco trh pick-upů pomalu přijímá čistě elektrické pohonné jednotky, v nadcházejících letech dojde k náhlému přílivu výrobců. Patří zde Ford, Volkswagen a potenciálně Tesla. Nicméně ve Spojeném království je všechny porazí Maxus T90EV z Číny.

Maxus T90EV

Maxus T90EV je nyní k dispozici na objednání od 1,45 milionů korun bez DPH. První dodávky by měly být zahájené v prvním čtvrtletí roku 2023. Čínská společnost SAIC Motor vlastní Maxus a firma si svými modely dodávek ve Velké Británii neustále buduje reputaci.

Jeho nový pickup zde bude majitelům Maxusu připadat poněkud povědomý, s obrovskou mřížkou chladiče s horizontálními lamelami. K dispozici je také spousta robustních detailů, které zdůrazňují jeho komerční kořeny.

U elektrické verze T90EV odstraní veškeré pojezdové ústrojí standardního nákladního vozidla a nahradí jej baterií o kapacitě 88,5 kWh. Baterie je umístěná pod podvozkem. Pohon pochází z elektromotoru o výkonu 201 koní, který je umístěný vzadu. To znamená, že T90EV má pohon zadních kol. Nízko posazená baterie pod podvozkem znamená, že světlá výška má být omezená. To znamená, že jízda v terénu – a zejména brodění – může být výzvou.

Doba nabíjení pro T90EV je 45 minut, pokud chcete přejít z 20 na 80 procent s maximální rychlostí nabíjení 80 kW. Maxus říká, že maximální dojezd je 354 km.

Rozměry

Model s dvojitou kabinou má poměrně standardní tvar pick-upu o rozměrech 5 365 mm x 1 900 mm x 1 809 mm, zatímco nákladová plocha měří 1 485 mm x 1 510 mm x 530 mm. Maxus uvádí užitečné zatížení 1000 kg.

Standardní sada obsahuje 10,25 palců široký digitální dotykový displej, couvací kameru, LED světla pro denní svícení, 17 palců široká litá kola a ochranný rám namontovaný na lůžku. Mezi volitelné doplňky patří terénní pneumatiky, horní nebo dolní část a naviják předního nárazníku pro jízdu v terénu.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky