Hyundai Kona Electric spatřen v akci

Pro modelový rok 2024 se chystá nový model Hyundai s názvem Kona Electric. Nedávno se model objevil na dálnici v jižní Kalifornii

Pro modelový rok 2024 se chystá nový model Hyundai s názvem Kona Electric. Přestože jsme jej viděli na oficiálních tiskových fotografiích, malý crossover se zatím nedostal do prodejen. Nedávno se však předprodukční model Kona Electric objevil, jak se řítí po dálnici v jižní Kalifornii. KindelAuto tuto jízdu zachytil na videu, které poté zveřejnil na kanál YouTube.

Malý Crossover

Je to poprvé, co jsme restylovanou Konu viděli na veřejnosti. Celosvětově debutovala na konci roku 2022, v USA se objevila v dubnu na autosalonu v New Yorku. I když to nemůžeme potvrdit, zde viděná Kona určitě vypadá jako model Electric použitý pro oficiální tiskové fotografie Hyundai. Díky tomu máme možnost vidět Konu i mimo rámec strukturovaného focení a rozhodně nelze přehlédnout žlutý exteriér.

Je to poprvé, co jsme restylovanou Konu viděli na veřejnosti. Celosvětově debutovala na konci roku 2022, v USA se objevila v dubnu na autosalonu v New Yorku. I když to nemůžeme potvrdit, zde viděná Kona určitě vypadá jako model Electric použitý pro oficiální tiskové fotografie Hyundai. Díky tomu máme možnost vidět Konu i mimo rámec strukturovaného focení a rozhodně nelze přehlédnout žlutý exteriér
Kona Electric byl nedávno poprvé spatřen na dálnici v Kalifornii

Získáváme také lepší představu o proporcích a stylistických prvcích modelu Kona, zejména o kontroverzní zadní klipové části s reflektorem nahoře na bráně a mohutnými zadními světly dole. Tato verze má také lišty v barvě karoserie nad podběhy kol, což přispívá k širšímu vzhledu z profilu.

Čtenáři serveru Motor1.com v komentářích k našemu příspěvku o debutu modelu Kona v Severní Americe kritizovali designový směr značky Hyundai. Třeba jim nově pořízené snímky změní jejich názory.

3 úrovně výbavy modelu Kona 2024

Pro osvěžení – Hyundai v New Yorku odhalil tři úrovně výbavy modelu Kona 2024. Jedná se samozřejmě o verzi EV, která je vybavená standardní sadou baterií o kapacitě 48,6 kWh, jež zajišťuje odhadovaný dojezd 317 km mezi jednotlivými nabíjecími zastávkami.

Na přání je k dispozici 64,8kWh akumulátor, který prodlouží dojezd na odhadovaných 418 km. Bez ohledu na to, jakou sadu akumulátorů Kona Electric používá, je schopná rychlého nabíjení 400 V. Díky rychlonabíjení dokáže doplnit baterii z 10 na 80 % za 43 minut. Jedinou možností pohonu je pohon předních kol.

Kona Electric dorazí až na podzim
Nový model Kona Electric se na trhu objeví na podzim

Dalšími dvěma výbavovými stupni modelu Kona jsou Limited a sportovní N-Line. První z nich je vybavená známým 2,0litrovým čtyřválcem o výkonu 147 koní nebo volitelným 1,6litrovým turbodieselem o výkonu 195 koní. Verze N-Line má standardně přeplňovaný 1,6litrový čtyřválec. Turbomotor také přidává osmistupňovou automatickou převodovku oproti CVT a pohon všech kol je volitelný.

Ceny zatím neznáme, ale měly by se objevit brzy, protože Hyundai Kona se spalovacím motorem se dostane k prodejcům v létě. Kona Electric dorazí až na podzim.

Zdroje: motor1, TowPoint