Honda e:N2 Concept modelem druhé řady e:N

Japonská automobilka Honda přichází s novým modelem e:N2 Concept. Jedná se o koncepční model pro druhou sadu modelů řady e:N určených pro Čínu

Japonská automobilka Honda přichází s novým modelem e:N2 Concept. Jedná se o koncepční model pro druhou sadu modelů řady e:N určených pro Čínu.

Honda posiluje svou elektrifikovanou řadu v Číně, která je jedním z největších světových trhů pro elektromobily. Přibližně touto dobou v loňském roce debutovala sadou výstavních vozů nazvaných e:N Concepts. Tyto vozy se staly předobrazem budoucích elektrických vozů Honda pro lidovou republiku.

Honda e:N Concept

Začátkem letošního roku již Honda zahájila prodej elektrických SUV e:NS1 a e:NP1. Nyní japonská automobilka premiérově představuje model e:N2 Concept, který je údajně koncepčním modelem pro druhou sadu modelů řady e:N. Tyto vozy se v Číně začnou prodávat výhradně prostřednictvím společných podniků Dongfeng Honda a GAC Honda. Koncepční vůz se veřejnosti představil na pátém ročníku čínského mezinárodního veletrhu Import Expo v Šanghaji.

Honda e:N2 Concept vychází z konceptu e:N GT, jednoho z pěti loni představených elektromobilů určených pouze pro Čínu
Honda e:N2 Concept

Honda e:N2 Concept vychází z konceptu e:N GT, jednoho z pěti loni představených elektromobilů určených pouze pro Čínu. Má odvážné tvary definované ostrými liniemi a futuristickými světelnými prvky, které podtrhují tmavý kovový vzhled.

Ačkoli to z poskytnutého obrázku v tiskové zprávě není jasné, zdá se, že e:N2 Concept je vybavený čtyřmi dveřmi. Avšak styl karoserie je podle společnosti Honda něco, „co nepatří do žádné z existujících kategorií“. Zprávy z Číny označují nový koncepční vůz jako SUV.

Výbava, architektura

Honda neposkytla žádný obrázek interiéru. Nicméně se v tiskové zprávě tvůrci zmínili, že je vybavený čistým a nepřeplněným digitálním kokpitem. A navíc funkcemi zaměřenými na cestující díky systému Honda Connect. V kabině je rovněž přítomno osvětlení a vůně.

Koncept e:N2 je postavený na architektuře e:N Architecture F, kterou vyvinuli výhradně pro modely řady e:N. Podle společnosti Honda je navržený tak, aby poskytoval jedinečný požitek z jízdy, vynikající stabilitu vozidla a ostré jízdní vlastnosti.

Deset modelů řady e:N

Společnost Honda plánuje do roku 2027 uvést v Číně na trh 10 modelů řady e:N, které se začnou vyrábět ve specializovaných závodech na výrobu elektrických vozidel. Všechny modely Honda v Číně po roce 2030 mají být buď hybridy, nebo plně elektrické vozy a do roku 2040 má být vše čistě elektrické.

Zdroje: motor1, Top-Vozíky