Ferrari Purosangue na první oficiální fotce

Ferrari Purosangue

Přestože zveřejněný záběr Ferrari Purosangue poodhaluje jen přední část evokující hypersport SF90 Stradale, únorový únik dvojice fotografií prozradil o designu SUV podstatně více. Nad technickou stránkou zatím visí otazník. Ferrari Purosangue může dostat hybridní biturbo šestiválec nebo osmiválec, ve hře je ale také atmosférický motor V12. S jistotou můžeme mluvit o pohonu všech kol.

Již zhruba čtyři roky víme, že značka Ferrari pracuje na svém prvním SUV. Tomuto označení se však vyhýbá. Důležitá novinka by se měla jmenovat Purosangue a italská automobilka ji aktuálně ukazuje na první oficiální fotce. Zároveň potvrzuje její debut. Ten přijde ještě letos, konkrétnější termín zatím znám není.

Zveřejněný záběr nového Ferrari Purosangue poodhaluje přední část, která se stylem podobá hypersportu SF90 Stradale. Obsahuje netradičně ztvárněné diodové světlomety a velké nasávací otvory po stranách nárazníku. Jeho centrálním prvkem je logo značky. Konkrétnější rysy dílce překrývá stín, stejně jako zpětná zrcátka či část střechy. No viditelné jsou linie kapoty.

Jak to už dnes nejednou bývá, postupné odhalování vozidla je víceméně zbytečné. Jeho design jsme totiž poznali předčasně. Mohou za to dvě fotografie, které se dostaly na internet před necelým měsícem. Kromě celých předních partií na nich byla vidět i boční část karoserie s výraznými nástavci blatníků. Obrázky zachycovaly také zadek, kde nechybí kvarteto světel a výfukových koncovek.

Jaký motor dostane Ferrari Purosangue

Vzhled průlomového SUV Purosangue, které představitelé Ferrari dlouhodobě odmítali, tedy známe. Ale co technika? Ta zůstává zahalena tajemstvím, ačkoli pod kapotou se pravděpodobně objeví motor z dnešní nabídky. Neoficiálně se mluví o třech různých možnostech.

Ve hře je hybridní dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 2,9 litru dosahující v kupé 296 GTB maximálního výkonu 611 kW (830 k). Zhruba stejnou porci síly by mohl přinést 6,5litrový atmosférický agregát V12 z modelů 812 Superfast a Competizione. Třetí verzí je elektrifikovaný biturbo osmiválec s kapacitou čtyři litry, který má ve vlajkové lodi SF90 Stradale až 746 kW (1 014 k).

V každém případě bude toto SUV patřit mezi nejsilnější auta svého druhu, Ferrari s ním může mířit i na úplný trůn segmentu. Aktuálně můžeme s jistotou mluvit akorát o pohonu všech kol. Na bližší informace si musíme počkat, kompletní premiéru očekáváme ve druhé polovině roku.

Zdroje: TopSpeed, Vapol