Volvo Penta vstupuje do oblasti skladování energie

Volvo Penta, švédský výrobce lodních a průmyslových motorů, vyvinula subsystémové řešení založené na platformě elektromobility skupiny Volvo

Společnost Volvo Penta, švédský výrobce lodních a průmyslových motorů, vyvinula subsystémové řešení založené na platformě elektromobility skupiny Volvo. Nové řešení získalo optimalizaci pro aplikace bateriových systémů pro ukládání energie (BESS) vyráběných výrobci originálního vybavení (OEM).

Rozšíření podnikání společnosti Volvo Penta

Společnost Volvo Penta rozšiřuje své podnikání v oblasti výroby elektrické energie o BESS s výrobci OEM. Její modulární, škálovatelné řešení je postavené na platformě elektromobility mateřské společnosti Volvo Group, která zaznamenala reálné úspěchy v aplikacích, jako jsou nákladní automobily, autobusy a stavební stroje.

Její subsystém BESS je určený k integraci do aplikací BESS výrobců OEM. Lze jej rozšířit až na stovky megawatthodin.

Později mají následovat i další trhy
Subsystémové řešení od Volvo Penta se nejprve dostanou k zákazníkům v Severní Americe a Evropě

„Protože naše řešení je aplikačně agnostické, vidíme obrovský potenciál pro jeho přijetí,“ říká Hannes Norrgren, prezident společnosti Volvo Penta Industrial. „Společně s výrobci OEM naše řešení poskytuje možnosti ukládání energie z obnovitelných solárních nebo větrných zdrojů a zvýšení jejich odolnosti. To otevírá nové obchodní modely, které osloví koncové zákazníky na jejich cestě k nulovým čistým emisím.“

Subsystémové řešení

Subsystémové řešení společnosti Volvo Penta zahrnuje bateriový systém, správu baterií, monitorování, tepelný management, rozvodnou skříň a kabeláž. Společnost uvádí, že „demonstruje vysoký výkon z energeticky hustého a malého prostoru“ a je optimalizované pro náročné podmínky prostředí.

Zatím není jasné, jaké bateriové články se začnou v komponentě BESS používat.

„Samotné baterie jsou lithiové a mohou mít různou geometrii a výkon v závislosti na nastavení BESS výrobcem,“ řekl mluvčí společnosti Volvo Penta časopisu pv.

Plány na investice

V loňském roce skupina Volvo odhalila plány na investice do výroby bateriových článků a sad po celém světě, aby zajistila kapacitu a velkosériovou výrobu. Zahájila procesy směřující k zavedení výroby článků ve švédském Skaraborgu a otevřela svůj první závod na montáž baterií v belgickém Gentu. Zde k výrobě bateriových sad používá články a moduly od společnosti Samsung SDI.

Subsystémové řešení společnosti Volvo Penta se nejprve dostanou k zákazníkům v Severní Americe a Evropě. Později mají následovat i další trhy.

Zdroje: pv-magazine, TowPoint