Sedan Hyundai loniq 6 je prvním právoplatným rivalem Tesly

Více než pět let po příchodu Tesly Model 3 získá americký automobilový trh skutečného konkurenta. Jde o „brášku“ elektrického sedana, který pravděpodobně odstartoval akceleraci trhu s EV v roce 2017. Zatímco máme dlouhý seznam crossoverů SUV, které se staví do soutěže s Modelem Y, který následoval po Modelu 3, Ioniq 6 je prvním koněm, který vyběhl na dostihový okruh jako sedan. A protože víme, co víme o jeho rodokmenu, včetně pokročilé platformy E-GMP a citu pro detail. A nezapomeňme taky, že společnost těmto elektromobilům věnuje extrémní péči od zlepšení jízdy a manipulace až po maximalizující prostor. Máme tady vážného soupeře Tesly!

Sedan Hyundai loniq 6

Za prvé, Hyundai Ioniq 6 vypadá skvěle – a zvenku se překvapivě blíží koncepčnímu vozu Prophecy. Mrkněte trochu na fotky… profil automobilu není daleko od klasického Porsche 911. Model údajně dosahuje koeficientu 0,21 aerodynamického odporu, což by jej postavilo na stejnou úroveň jako Tesla Model 3. A navzdory tomu, co oko poprvé uvidí, ano, je to opravdu sedan s odděleným kufrem.

2024 sedan Hyundai loniq 6

Pohonná sada E-GMP v sedanech Hyundai

Pohonná sada E-GMP, na které je Ioniq 6 postaven, bude vypadat povědomě každému, kdo se zajímá o specifikace Ioniq 5 nebo Kia EV6. Jednomotorový model s pohonem zadních kol má výkon 225 koní a 258 lb-ft, zatímco model s pohonem všech kol má výkon 320 koní a 446 lb-ft s přidáním druhého motoru na předních kolech, což činí 99 koní a 188 lb-ft. Ioniq 6 je o něco delší než Model 3 a jezdí na 116,1palcovém rozvoru. Takže čekejte ještě propracovanější Hyundai Ioniq 5. V jeho elektrickém crossoveru se Hyundai snažil posouvat přístrojovou desku dopředu a udržovat kabinu širokou a vzdušnou vpředu a zároveň maximalizovat prostor pro nohy vzadu, a zdá se, že stejná filozofie platí i zde. I když jsme zvědaví, jak se tento obal přenese na sedan, pokud jde o výšku sedadel.

Sedan Hyundai loniq 6

Jakkoli může Ioniq 6 vypadat fantasticky a řídit se skvěle, samotný produkt je pouze jedním aspektem. Ioniq 6 může také udržovat rychlé 800voltové nabíjení 5, ale nebude mít síť Tesla Supercharger. A Hyundai neupřednostnil dostatečnou alokaci EV pro USA, aby uspokojil poptávku, ani nepřipravil své dealerství tak, jak to potřebovalo – vytvořil situaci, ve které je snazší koupit související Kia EV6. S americkými zařízeními se to může změnit. Ano, víme, že Hyundai má na cestě velké, třířadé elektrické SUV Ioniq 7 – a továrnu v Georgii, která chce ročně 300 000 amerických elektromobilů – ale doufejme, že Hyundai neodepsal americký apetit po štíhlých sedanech. To platilo pro hatchbacky s mikrofonem.

Zdroje: greencarreports, Vapol