Interiér luxusního 7 místného SUV od Mercedes-Benz

Přibližně za měsíc bude mít premiéru produkční varianta nového sportovně-užitkového elektromobilu. Jeho kabina a interiér v mnohém naváže na příbuzný sedan, ale obsahuje tři řady sedadel. O technické stránce nemáme bližší informace. Je však prakticky jisté, že nové SUV Mercedes-Benz nabídne stejnou nebo podobnou paletu verzí jako sedan.

V dohledné době se portfolio značky Mercedes-Benz rozšíří o dvě SUV poháněné bateriemi. První přijde na řadu model EQS, který loni naznačil koncept nesoucí označení Maybach. Sériovou verzi poznáme zanedlouho. Německý výrobce momentálně ukázal prototyp a zároveň interiér určený pro 7 pasažérů.

Testovací exempláře elektromobilu prozatím na oficiálních záběrech zatím kryjí poměrně silnou vrstvou kamufláže, která schovává všechny podstatné detaily. Zpod maskování vykukují akorát části diodových světel. Viditelné jsou také obrysy přední masky a zapuštěné kliky dveří, ale zejména základní proporce karoserie.

Jak bude vypadat zmiňovaný interiér?

Mercedes navíc zveřejnil obrázky zachycující interiér luxusního elektrického SUV. Na rozdíl od čtyřdveřového elektromobilu EQS vnitřek chystané novinky obsahuje tři řady sedadel. Prostřední řada elektricky posuvná, přičemž zcela vzadu by měli mít pasažéři více místa než v konvenčně poháněném typu GLE.

Interiér vozu působí velmi luxusně
Interiér vozu působí velmi luxusně

Interiér novinky naváže na příbuzný sedan, mimo jiné také tvarováním palubní desky dostupné s obřím zakřiveným displejem MBUX Hyperscreen složeným ze tří panelů o celkové úhlopříčce 56 palců. Další dvě obrazovky se mohou nacházet na zádech předních sedadel. Displeje umožní sledování videoobsahu, s výjimkou řidiče. Jeho sleduje vnitřní kamera. Když zachytí pohyby hlavy směřující k prostoru na straně pasažéra, obrazovky ztlumí.

s obřím zakřiveným displejem MBUX Hyperscreen
S obřím zakřiveným displejem MBUX Hyperscreen

O technické stránce narozdíl od fotek interiéru zatím nemáme žádné bližší informace. Je však prakticky jisté, že SUV nabídne stejnou nebo podobnou paletu verzí jako sedan. Chybět by neměly výkonné modely s označením AMG. Jak naznačila v loňském roce studia, portfolio obohatí také provedení Maybach. Více se dozvíme už zanedlouho. Mercedes-Benz EQS SUV bude mít premiéru přibližně za měsíc, naplánována je na 19. dubna.

Zdroje: TopSpeed, TowPoint