Ferrari Purosangue – výroba potvrzena na rok 2022

Maskované Purosangue

Dodávky prvního SUV Ferrari Purosangue zahájí v roce 2023, přičemž k odhalení dojde pravděpodobně v příštích měsících.

Ferrari oficiálně potvrdilo, že SUV Ferrari Purosangue se začne vyrábět ještě letos a jeho dodávky zahájí v roce 2023. Ferrari poprvé odhalilo, že pracuje na SUV v roce 2018. Od té doby Ferrari Purosangue již mnohokrát spatřili při testování.

Maskované Purosangue
Maskované Purosangue


Purosangue disponuje pravděpodobně přeplňovaným a hybridním motorem V-8, ačkoli se hovoří také o elektrifikované konfiguraci V-12. Ferrari ve své zprávě o prodejích v roce 2021 potvrdilo, že SUV Ferrari Purosangue se brzy stane skutečností. Společnost rovněž oficiálně uvedla, že výroba modelu Purosangue začne v roce 2022 a dodávky zahájí v roce 2023. Úplný debut pravděpodobně příjde v nejbližších měsících, i když Ferrari neřeklo, kdy přesně SUV poprvé spatříme.

Ferrari Purosangue poprvé potvrdili již v roce 2018. V posledních dvou letech jej několikrát spatřili při testování. Na nejnovějších fotografiích, které jsou zde k vidění, je vidět sériová karoserie SUV, zatímco na předchozích špionážních snímcích se objevily testovací muly vycházející z modelu Maserati Levante.

Předpokládaná cena Ferrari Purosangue?

Očekává se, že Ferrari Purosangue stojí výrazně víc než SUV Lamborghini Urus za 4,8 milionu korun a Aston Martin DBX za 4 miliony korun. Přičemž ceny pravděpodobně začnou na více než 6 milionech.

Na finální podobu Purosangue si ještě počkáme
Na finální podobu si ještě počkáme

Zatím nevíme, co bude Purosangue pohánět, ale zdá se pravděpodobné, že to bude přeplňovaný osmiválec, případně s hybridním pohonem. Ferrari by mohlo použít plug-in-hybridní uspořádání V-8 se dvěma turbodmychadly z modelu SF90, nebo by mohlo nabídnout hybridní pohonnou jednotku V-6 o výkonu 819k z modelu 296 GTB. Některé zvěsti dokonce naznačují, že by Ferrari mohlo pod kapotu Purosangue nacpat V-12. Ten by byl pravděpodobně také elektrifikovaný, protože společnost uvedla, že 812 Competizione je jejím posledním nehybridním modelem se spalovacím motorem V-12.

Výkonná SUV jsou dnes velkým byznysem. Téměř 60% prodejů Lamborghini v roce 2021 tvořil model Urus. Toho bylo po celém světě dodáno něco přes 5000 kusů SUV s výkonem 641 koní. Poptávka po Aston Martinu DBX zase pomohla loni zvýšit prodeje společnosti o 82 procent a britská automobilka nedávno odhalila verzi DBX s výkonem téměř 700 koní. Není překvapením, že se Ferrari chce stát dojnou krávou na SUV.

Další podrobnosti o Ferrari Purosangue by se měly objevit v následujících měsících.

Zdroje: Car and Driver, TowPoint