TOPCon – nové solární panely Trina Solar

Trina postavila tento 400 MW projekt s moduly TOPCon

Společnost Trina Solar představila své solární panely Vertex N pro komerční, průmyslové a užitkové projekty a moduly Vertex S+ pro rezidenční instalace.

Čínská společnost Trina Solar představila dvě nové řady produktů s konfigurací N-TOPCon.

Navrhla řadu Vertex N pro komerční, průmyslové a užitkové aplikace a řadu Vertex S+ pro rezidenční střešní fotovoltaické systémy. Tyto dva produkty se nedávno představily na konferenci RE+ v Anaheimu v Kalifornii.

Marketingová manažerka Trina Solar Melissa Cavanagh řekla, že brzy bude výhradně vyrábět moduly TOPcon. Společnost uvedla, že nyní, když se schválil zákon o snižování inflace, také zvažuje potenciál zřídit výrobní kapacitu ve Spojených státech. Zákon obsahuje četné pobídky pro solární výrobu v každé části dodavatelského řetězce modulů a také vyvážení součástí systému.

Vertex N je modul N-TOPCon 210 Rmm s maximálním výkonem 595 W. Má faktor bifaciality 80 %, oproti 70 %, které produkují tradiční polysilikonové solární články.

Vertex S+ je 430W modul určený pro rezidenční střešní aplikace. Má maximální účinnost 21,9 %. Modul má lehký design s dvojitým sklem pro zvýšenou bezpečnost, životnost a odolnost.

Trina Solar a její nové solární panely

TOPCon - nové solární panely Trina Solar
Trina Solar

Na produkt se vztahuje 25 letá záruka na produkt a maximální roční degradace 0,4 %. S+ zahrnuje všechny technologie řady Vertex, jako jsou 210 mm vícepřípojnicové články s trojitým řezem, nedestruktivní řezání článků a vysokohustotní propojení pro nízké napětí a maximální výkon stringů.

Solární moduly TOPCon (tunel oxide pasivované kontakty) jsou středem zájmu společnosti Trina, protože ve srovnání s konvenčními moduly poskytují vyšší účinnost, nižší degradaci a lepší teplotní koeficient.

„TOPCon není pro Trinu novinkou, před čtyřmi lety jsme postavili náš první pilotní projekt – solární elektrárnu o výkonu 400 MW v rámci čínského programu Top Runner,“ řekla Smarter E event v roce Helena Li, prezidentka globálního obchodu s články a moduly společnosti. Mnichov, Německo. „V tomto projektu jsme použili vlastní technologii TOPCon typu n, ale když jsme stavěli, zákazníci nebyli připraveni tyto produkty kupovat, protože ceny byly příliš vysoké, ačkoli jsme měli výrobní linku určité velikosti. Při našem současném přístupu jsme však na této zkušenosti stavěli.“

Zdroj: pv-magazine, TowPoint