Víkend v Atlantě

Kaviár Lazy Betty se sušenkou a smetanou je představitelem komfortních fusion jídel, která pravděpodobně najdete v oblíbených restauracích v Atlantě

Najezte se po Atlantě: od Brunch Mile po mezinárodní kuchyni Buford Highway. Hlavní město státu Gruzie je zralé na kulinářský víkend.

Atlanta je město skvělého jídla. Domov pro dobré jídlo od vítězů ceny Jamese Bearda (Chai Pani, Lazy Betty a další) a soutěžících Top Chef (Gunshow) a také některé z nejlepších hamburgerů, které kdy pravděpodobně ochutnáte (Vortex, Slutty Vegan). Mnoho britských návštěvníků jednoduše projde letištěm Hartsfield-Jackson na cestě do jiných destinací v USA, ale samotné jídlo je dostatečným důvodem, proč tam strávit víkend. 

Začněte v Brunch Mile, úseku restaurací podél Main Street, v centru College Parku. The Breakfast Boys je jedním z nejlepších míst, od požitkářských (trhané kuře se sladkými bramborovými vaflemi) až po ctnostné (krevety, kapusta a quinoa wrap). 

Když se blíží poledne, vydejte se přes město do Decatur, okouzlujícího severovýchodního předměstí, kde na náměstí Decatur najdete Brick Store Pub. Tento podnik s řemeslným pivem je jeden z nejlepších gruzínských pivovarů, včetně Creature Comforts. Zatímco jídelní lístek obsahuje hospodské klasiky, jako jsou ryby a hranolky v těstíčku v pivu. Pokud není na koktejly příliš brzy, dvě varianty na bázi ginu, Aviation (s maraschino, crème de voilette a citronem) a Corpse Reviver #2 (s citronem, Cocchi Americano, suchým curaçao a absintem) jsou vynikající.

Atlanta – město skvělého jídla

Na večeři se vydejte do atlantské čtvrti West Midtown. V bývalé průmyslové oblasti, se v posledních dvou desetiletích objevila impozantní kulinární scéna. Mezi předělanými a znovuzrozenými sklady, je Miller Union elegantním místem, kde držitel ceny James Beard Steven Satterfield podává skvělé pokrmy, jako jsou farmářské vejce pečené v celerovém krému a pečená poulet rouge s hráškem i fava fazole a jarní cibulkou. Nesmí chybět ani sezónní zeleninový talíř spolu s hvězdnými dezerty od šéfkuchaře Claudie Martinez. 

Ponce City Market je elegantní jídelní doplněk; Víkend v Atlantě
Návštěvníci Deep South by si měli udělat čas – a místo v žaludku – na víkendovou zastávku v Atlantě

Druhý den ráno se vydejte do moderní čtvrti Old Fourth Ward. Tam se nachází Ponce City Market elegantní jídelní, maloobchodní, rezidenční a kancelářský komplex v přestavěném obchodním domě. Zde pobočka Spiller Parku, kiosku s kávou provozovaného zkušeným baristou. Ten prodává perfektně připravená macchiato a třepané ledové latté spolu s typickými toasty (avokádo s ředkvičkou a sázeným vejcem). Nahoře se projděte po části Atlanta BeltLine – staré železniční trati, která je nyní greenway – přístupnou z budovy. 

Typické stravování

Dále na sever, v Buckhead, St Cecilia je elegantní místo na oběd. Výzdobou jsou vysoké stropy, vysoká okna s akcenty smetanové a zlaté. Zatímco menu se inspiruje přímořskou středomořskou kuchyní. Vyberte si z lahodného výběru těstovin, včetně orza s humrem, nebo jděte na mečouna grilovaného na dřevě s brokolicí. 

Na poslední tzv. víkendovou večeři ve městě se vydejte na Buford Highway, kde více než 100 restaurací představuje různé mezinárodní kultury. Nenechte si ujít Plaza Fiesta. Toto malé nákupní centrum plné stánků prodávajících tacos, arepas, pečivo, ovocné koktejlové poháry a další latinskoamerické pouliční jídlo.

Jak na to:
Wexas nabízí 13 denní prohlídku Rhythms of the Deep South od 82 tis. na osobu. A to s lety, půjčením auta a většinou ubytování pouze v pokoji, včetně dvou nocí v Atlantě.

Zdroj: nationalgeographic, Vapol