Bronco Everglades 2022 od Fordu

Ford Bronco Everglades zvyšuje schopnosti sněžného muže. K terénnímu paketu Sasquatch Bronco přidávají šnorchl a naviják a dodává se v nové exkluzivní barvě Desert Sand.

  • Ford Bronco Everglades 2022 dorazí letos v létě a naváže na již schopný terénní paket Sasquatch.
  • Jeho součástí je sání vzduchu šnorchlem, naviják Warn a 17palcová kola na 35palcových pneumatikách do bláta.
  • Cena začíná na 1,2mil korun a je k dispozici pouze jako čtyřdveřový model s pevnou střechou a přeplňovaným čtyřválcovým motorem o výkonu 300 koní.

Letos v létě se objeví dva nové modely Ford Bronco: nedávno odhalený výkonný Bronco Raptor a nový model Bronco Everglades, který k již tak schopnému balíčku Sasquatch přidává několik dalších prvků terénního vybavení. Oba se dodávají pouze jako čtyřdveřové modely s pevnou střechou a představují tvrdší varianty pro off-roady – nebo obchoďáky.

Bronco Everglades 2022
Bronco Everglades 2022

Co vše bude součástí?

Již zmíněný paket Sasquatch zahrnuje například 35palcové pneumatiky, zvýšené zavěšení, uzamykatelné diferenciály vpředu i vzadu a kratší převodový poměr. Modely Everglades přidávají pneumatiky do bláta namontované na 17palcových kolech a tovární šnorchl namontovaný na A-sloupku. Přední a zadní náprava, převodovka a chladicí otvory převodovky má také zvýšeny. To umožňuje maximální hloubku brodění vodou 92 cm, což je o 8 cm více než u běžného Bronco Sasquatch.

Ford na model Bronco Everglades montuje také volitelný modulární přední nárazník a safari tyč s integrovaným navijákem Warn Zeon 10-S. Ford uvádí, že naviják testoval ve své zkušebně podvozků, a tvrdí, že dokáže utáhnout až 4,5 tuny na 100metrovém laně. Everglades má také skalní lišty a ocelové kluzné desky chránícími podvozek.

Barevné provedení modelu Bronco Everglades

Nová barva exteriéru Desert Sand je exkluzivní pro Everglades a ostatní barvy patří k nejlepším v Broncu: Eruption Green, Cactus Gray, Area 51 a Shadow Black. Dostane karbonizovanou šedou mřížku chladiče s lesklým černým nápisem Bronco a grafiku topografie Everglades vyraženou na předním blatníku. Everglades se standardně dodává s 12,0palcovým dotykovým displejem a vinylovými sedadly, omyvatelnými podlahovými rohožemi a zeleným prošíváním.

Interiér vozu Bronco Everglades
Interiér vozu

Technická specifikace

V Broncu vám musí stačit přeplňovaný 2,3litrovým čtyřválec o výkonu 300 koní a točivém momentu 325 N.m, který spolupracuje s desetistupňovou automatickou převodovkou. To je jediná volba pohonné jednotky pro Bronco Everglades, přestože ostatní modely Bronco nabízejí sedmistupňový manuál se čtyřválcem a na přání dvakrát přeplňovaný 2,7litrový šestiválec o výkonu 330 koní. Ford uvádí, že neplánuje přidat do modelu Everglades žádné další možnosti pohonu.

Bronco Everglades 2022 přijde na trh letos v létě. Za cenu začínající na 1,2mil korun, což je o 75 000 korun více než čtyřdveřový Wildtrak. Rezervace budou zahájeny v březnu. Nový model je exkluzivní pro stávající držitele rezervací Bronco. Ti, kteří neobdrželi datum výroby, mohou svou objednávku změnit na Everglades – nebo na Raptor s výkonem přes 400 koní, který dorazí ve stejném termínu.

Zdroje: Car and Driver, Vapol