Kia K4 je stylový kompaktní sedan, který nahradí model Forte

Po fotografiích z minulého týdne odhalila Kia design modelu 2025 K4. Nový kompaktní sedan má nahradit model Forte

Po stinných fotografiích, které se objevily před týdnem, odhalila Kia design modelu 2025 K4. Nový kompaktní sedan, který má nahradit model Forte, nese nový firemní designový jazyk, který se šíří napříč modelovou řadou. Žádné technické informace o modelu K4, který plánuje úplnou globální premiéru příští týden 27. března na autosalonu v New Yorku, zatím neznáme.

Nový design modelu K4

Nový styling Kia nazvala „Opposites United“. Tento design se poprvé objevil na minivanu Carnival 2025 a SUV Sorento 2024 a nyní se přesouvá do menšího vozu.

Vpředu má K4 sportovní světlomety ve tvaru písmene T. Tyto světlomety propojují tenkou obdélníkovou mřížku chladiče a vrcholí ostrým bodem nad podběhem předních kol. Tento bod pak přechází do výrazného záhybu, který se směrem vzhůru zařezává do bočního zpětného zrcátka. Podobná linie se opakuje nad zadními koly, která vytváří ploché, široké boky.

K4 také přejímá svažující se linii střechy ve stylu fastbacku, podobně jako sedan střední třídy K5, a neobvyklý D-sloupek, kde chromovaná okenní lišta náhle končí trojúhelníkovým dílem, když přechází v tvrdou vertikální linii. Vzadu jsou zadní světla ve tvaru písmene L propojená přes celou šířku kufru.

Interiér nejnovějšího modelu K4

Uvnitř má Kia K4 čistý design. Můžete mít interiér v zajímavém odstínu zelené. Velký displej se rozprostírá na palubní desce, která zahrnuje jak přístrojový panel, tak infotainment.

Uvnitř má Kia K4 čistý design
Interiér nového modelu Kia K4

Pod displejem se nachází dlouhá vodorovná chromovaná lišta, v níž jsou umístěné výdechy klimatizace, a nad a pod ní zůstávají fyzická tlačítka pro funkce jako „Domů“ a „Mapa“. Stále se zde také nachází starý známý fyzický volič převodovky.

Pod kapotou

Očekáváme, že K4 nabídne podobné pohonné jednotky jako odcházející Forte, který je k dispozici buď s přirozeně nasávaným 2,0litrovým řadovým čtyřválcem, nebo s přeplňovaným 1,6litrovým řadovým čtyřválcem.

Mohl by se přidat i hybridní model, který by konkuroval Toyotě Corolla Hybrid a připravované Hondě Civic Hybrid. Možná by mohla následovat i elektrická varianta nazvaná EV4. Další podrobnosti se dozvíme příští týden, kdy se model 2025 K4 oficiálně představí na autosalonu v New Yorku.

Zdroje: caranddriver, Vapol