Nejlevnější Opel Astra v ČR není žádný žebrák!

Nejlevnější Opel Astra v ČR není žádný žebrák! Vypadá skvěle, má super výbavu a nestojí moc.

Nový Opel Astra si už můžete sestavit přímo na stránkách českého opelu. Dostat se k milionu nebude problém, my se však zaměřili na vstupní verzi za nejnižší cenu.

V minulých letech se u nejlevnějších vozů nižších segmentů v Česku zažilo označení „verze žebrák“. Dovolíme si ale tvrdit, že na opravdového „žebráka“, který by v základu neměl třeba rádio, elektricky ovládaná přední okna či klimatizaci, už dnes jenom tak nenarazíte. Má to své důvody. Ceny nových aut rostou, zastoupení automobilek se snaží reagovat na požadavky zákazníků svých trhů a hledají balanc mezi nejžádanější výbavou a rozumnou cenou. Už ani Dacie nejsou tak dostupné jako dříve, základní výbavu však mají bohatší než kdykoliv před tím.

Pokud máte v plánu pořízení nového kompaktního hatchbacku, připravte si nejméně půl milionu korun. Taková suma vám bude stačit na Hyundai i30. Nový Peugeot 308, který i v základu vypadá parádně, nebo novou generaci Opelu Astra. Nyní probíhá v Portugalsku mezinárodní prezentace astry a my vás o jízdní dojmy neochudíme. Silně ale pochybujeme, že se v okolí Lisabonu ukáže i nějaká ta cenově dostupnější verze. Dle fotek, které máme přímo z místa dění prezentace, to tak nevypadá. Dobrou zprávou ale je, že už astru najdete i v českém konfigurátoru. Proto není problém si ověřit, jak verze za nejméně peněz vlastně vypadá.

nová generace Opel Astra
Nová generace Opel Astra

Opel Astra za nejméně?

Pokud chcete za nový Opel Astra utratit co nejméně, jděte po verzi Edition. Motoru 1.2 Turbo o výkonu 81 kW. S aktuální slevou 50 000 Kč stojí jen 479 990 Kč, i silnější provedení s výkonem 96 kW se však vejde pod půl milionu. V základu je manuální šestistupňová převodovka, k silnějšímu motoru 1.2 Turbo si však můžete dopřát i osmistupňový automat. Stojí 50 000 Kč, takže se se slevou rázem dostáváme na 549 990 Kč. To je ale pořád o skoro 30 000 Kč méně, než kolik teď dáte za nejlevnější Volkswagen Golf (Life) s litrovým tříválcem (81 kW) a manuálem.

Nový Opel Astra Edition ve standardu nabízí třeba litá 16palcová kola. Přední a zadní parkovací senzory, mlhovky, bezklíčové startování, 10palcový přístrojový štít a displej infotainmentu, automatickou klimatizaci, bezdrátovou konektivitu, elektronickou parkovací brzdu, multifunkční volant, LED světlomety a zadní svítilny, tempomat s omezovačem rychlosti, elektrické ovládání oken, výškově nastavitelná přední sedadla a balík bezpečnostních a asistenčních systémů.

Na fotkách vidíte vůz se žlutou metalízou Amber – i ta je v ceně! Za další laky se připlácí od sedmi do dvaceti tisíc korun. Pro srovnání přikládáme i několik fotek z Lisabonu. Co myslíte, sluší astře více základní žlutá, nebo příplatková červená barva?

Opel Astra v červené
Opel Astra v červené

Zdroje: Autorevue, Vapol