James Bond v druhém voze Moke

V edici 60 let Bonda se nám Moke America snaží připomenout spojení elektromobilu podobného Jeepu s agentem 007.

  • Edice 60 let Jamese Bond Moke oslavuje spojení tohoto vozu se slavným špionem.
  • Bond řídil vůz Moke v několika filmech.
  • Cena je 670 000 korun

Moke pravděpodobně není prvním vozem, který se člověku vybaví, když si vzpomene na slavné jízdy Jamese Bonda. Je tu samozřejmě známá značka A, ale plodný fiktivní špion pravděpodobně projel více vozidel než Bond girls. A na tomto dlouhém seznamu se Moke objevuje hned čtyřikrát, a to ve filmech Žiješ jenom dvakrát, Žít a nechat zemřít, Špion, který mě miloval a Moonraker.

Interiér auta, které řídil James Bond
Interiér auta, které řídil James Bond

Společnost Moke America uvádí na trh speciální edici eMoke 60 Years of Bond. Nízkorychlostní vozidlo (LSV) poháněné baterií, aby tuto souvislost zdůraznila. Po edici San Monique je 60 let Bonda vlastně druhým modelem Moke s motivem agenta 007. Zatímco ta – pojmenovaná podle fiktivního ostrovního prostředí filmu Žít a nechat zemřít – má tropickou tématiku s pruhovaným surreyem, verze 60 Years připomíná spíše James Bonda ve smokingu.

Reprezentuje Bonda ve smokingu
Reprezentuje Bonda ve smokingu

Má tmavě modrou barvu s opálenou střechou a sedadly. Na kapotě, zadních blatnících a krytu rezervního kola jsou také černá kola a grafika 007. Dřevěný vzhled obložení palubní desky a volant s dřevěným věncem ozvláštňují jinak řídký čtyřmístný interiér, který je vybaven také audiosystémem Bluetooth a couvací kamerou. Maximální rychlost není vyšší než u standardní verze, která dosahuje 40 km/h.

Vůz 60 Years of Bond stojí 670 000 korun, což představuje příplatek zhruba 100 000 korun oproti standardnímu modelu Moke se stejnou výbavou. Na druhou stranu představuje úsporu 2 700 000 ve srovnání s nejlevnějším Aston Martinem. Vezměte si příplatek do kasina a užijte si večer u baccaratu.

Zdroje: Car and Driver, Vapol