Mini Cooper SE Convertible EV debutuje v Evropě

Přichází Mini Cooper SE Convertible 2023 v plně elektrickém provedení bez střechy. V Evropě se model objeví ještě letos v omezeném počtu

Tady je možná vhodná chvíle zmínit idiom nikdy neříkej nikdy. To proto, že zde představený vůz neměl existovat déle než jako jediný prototyp. Avšak podle Mini se díky velmi „pozitivní zpětné vazbě“ rozhodli jinak. Přivítejte tedy Mini Cooper SE Convertible 2023 v jeho plně elektrickém provedení bez střechy, který se na evropských trzích objeví ještě letos v omezeném počtu kusů.

Mini Cooper SE Convertible 2023

Mini jich vyrobí celkem 999. Je to o 998 kusů více, než společnost plánovala. Když v červenci 2022 debutoval prototyp Mini Cooper SE Convertible, automobilka jasně řekla, že jde o ojedinělý výtvor poukazující na plně elektrickou budoucnost značky. To značka zopakovala i při speciální první jízdě s prototypem. Nicméně Mini chce kousek této budoucnosti přiblížit kupujícím už nyní.

Jediný elektromotor o výkonu 181 koní přenáší výkon na přední kola, což podle Mini stačí na zrychlení z 0-100 km/h za 7,3 sekundy
Mini Cooper SE Convertible 2023 v elektrickém provedení

Sériová verze je v podstatě prototypem přeneseným na ulici. A protože prototyp vycházel ze sériového modelu Cooper SE Hardtop, měly by být statistiky fanouškům Cooperu docela povědomé. Jediný elektromotor o výkonu 181 koní přenáší výkon na přední kola, což podle Mini stačí na zrychlení z 0-100 km/h za 7,3 sekundy. Při plném nabití má Cooper SE Cabrio dojezd podle testů WLTP 201 km.

Vzhled nového modelu

Vzhledově má kabriolet stejná 17 palců široká kola Electric Power Spoke jako model s pevnou střechou. Nabízí se buď v černé Enigmatic Black, nebo v bílo-stříbrné barvě s bronzovými doplňky zvenčí s výjimkou označení Mini, které je v černé barvě Piano Black.

Uvnitř se nachází kožená vyhřívaná sportovní sedadla, kůží potažený volant a další obložení Piano Black s občasnými záblesky žluté barvy
Interiér kabrioletu s koženými vyhřívanými sedadly

Uvnitř se nachází kožená vyhřívaná sportovní sedadla, kůží potažený volant a další obložení Piano Black s občasnými záblesky žluté barvy. Součástí technického paketu je systém eDrive s head-up displejem v pevné střeše.

Elektrický kabriolet

Specifikem kabrioletu se stává skládací střecha, kterou lze zvedat nebo spouštět při rychlosti do 30 km/h. Prahy dveří dostaly také speciální označení, které vůz identifikuje jako jeden z 999 modelů speciální edice.

Specifikem kabrioletu se stává skládací střecha, kterou lze zvedat nebo spouštět při rychlosti do 30 km/h
Mini Cooper SE se skládací střechou

„Před třemi lety jsme uvedli na trh plně elektrický Mini Cooper SE a dnes je každé páté Mini prodané v Evropě plně elektrické,“ řekla Stefanie Wurst, šéfka Mini. „Tento úspěch nás podnítil k realizaci malé série Mini Cooper SE Cabrio během pouhých několika měsíců. Jsem ráda, že můžeme 999 zákazníkům Mini nabídnout mimořádný a exkluzivní pocit z motokáry pod širým nebem.“

Výroba začne v dubnu a bude exkluzivní pro Evropu. Ceny se dozvíme až později tohoto roku.

Zdroje: motor1, TowPoint