Sportovní elektromobil Volkswagen dorazí roku 2025

V roce 2025 by se měl na trhu objevit specializovaný sportovní elektromobil německé automobilky Volkswagen

Vzrušující koncepty jako W12 Nardo nebo XL Sport s motorem Ducati V2 se bohužel nikdy nedostaly do výroby, ale Volkswagen se sportovních vozů zatím nevzdává. Na sériový model z Wolfsburgu se spalovacím motorem je už pozdě, takže se poohlédněme po voze, který by nadšence oslovil čistě elektrickým pohonem. Nemáme na mysli modely s označením GTX, ale spíše legitimní výkonný vůz. V roce 2025 by se měl na trhu objevit sportovní elektromobil německé automobilky Volkswagen.

Sportovní EV od Volkswagenu

V jinak nevýrazné tiskové zprávě o plném převedení vývoje elektrických pohonů do vlastních rukou je zastrčená zpráva o možnosti vážně výkonného pohonu pro použití ve sportovních vozech. Kromě vývoje vlastních bateriových článků a elektromotorů nyní německý gigant VW převzal i vývoj pulzních měničů a systémů tepelného řízení. To otevírá možnost vytvořit modulární sadu nástrojů, kterou lze přizpůsobit běžným elektromobilům i sportovním vozům.

Německá značka Volkswagen tvrdí, že by se mohl vytvořit potenciální sportovní vůz s nulovými emisemi a výkonem přes 500 kW
Koncept Volkswagen XL Sport z roku 2014

VW proto na této slibné technologii již pracuje a tvrdí, že ji připraví pro příští generaci elektromobilů. Tato nová generace elektromobilů má být založená na evoluci dnešní platformy MEB. Německá značka Volkswagen tvrdí, že by se mohl vytvořit potenciální sportovní vůz s nulovými emisemi a výkonem přes 500 kW. To znamená výkon asi 680 koní – což je výkon, který se vyrovná například modelu Porsche Taycan Turbo.

Další modely na trhu

Interně známá jako MEB Evo pomůže VW snížit náklady na vývoj až o 20 procent. Musíme být realističtí, protože společnost má větší ryby na smažení. V důsledku toho lze očekávat, že se na trhu objeví více objemově orientovaných SUV, sedanů a hatchbacků, než se v portfoliu objeví sportovní vůz. Mezitím se chystají modely ID. Buzz GTX a ID.3 GTX. Přidají se tak k již dostupným modelům ID.4 GTX a ID.5 GTX.

Pokud se podíváme na celý koncern VW, první specializovaný sportovní elektromobil Volkswagen přijde v roce 2025. Někdy v té době další německá značka Porsche představí náhradu modelu 718 Boxster/Cayman.

Zdroje: motor1, TowPoint