Ferrari Roma Spider debutuje s látkovou střechou

Ferrari Roma Spider je nejnovějším kabrioletem ve stáji Prancing Horse. Kombinuje retro styl z modelu Hardtop se skládací látkovou střechou

Ferrari Roma Spider je nejnovějším kabrioletem ve stáji Prancing Horse. Kombinuje jemně retro styl z modelu Hardtop se skládací látkovou střechou, která se zavře za 13,5 sekundy při rychlosti až 60 km/h.

Kabriolet Roma Spider od Ferrari

Stahovací měkká střecha si vynucuje, že pro model Roma Spider je k dispozici poněkud odlišný design. Konstruktéři upravili tvar zadního okna. Zadní paluba má masku v barvě karoserie, která rozděluje prostor na dvě části, aby vznikl prostor pro uložení střechy. Spodní část se integruje do aktivního spoileru z uhlíkových vláken.

Ferarri nabídne kupujícím možnost vybrat si na míru šité látky a kontrastní prošívání střechy
Ferrari Roma Spider má stahovací střechu

Ferarri nabídne kupujícím možnost vybrat si na míru šité látky a kontrastní prošívání střechy. Pro zajištění pohodlí cestujících se staženou střechou je k dispozici elektricky ovládaný větrný deflektor, který je integrovaný do opěradla zadní lavice.

Pod kapotou kabrioletu

Stejně jako kupé je i Roma Spider vybavená osmiválcem o objemu 3,9 litru se dvěma turbodmychadly, který dosahuje výkonu 612 koní (456 kW) v rozmezí 5750 až 7500 otáček za minutu. Maximální točivý moment činí 561 Nm, který je k dispozici od 3 000 do 5 750 otáček za minutu. Červená hranice pohonné jednotky je při 7 500 otáčkách za minutu. Jedinou volitelnou převodovkou je dvouspojkový osmistupňový automat.

Zadní paluba má masku v barvě karoserie, která rozděluje prostor na dvě části, aby vznikl prostor pro uložení střechy
Kvůli skládací střeše má Roma Spider odlišný design

Společnost Ferrari odhaduje, že Roma Spider dosáhne zrychlení z 0-100 km/h za 3,4 sekundy a 200 km/h za 9,7 sekundy. Pro srovnání, model s pevnou střechou zrychlí z 0-100 km/h také za 3,4 s, ale 200 km/h dosáhne za 9,3 s. Ferrari uvádí maximální rychlost obou přes 320 km/h.

Roma Spider váží o 84 kilogramů více než model s pevnou střechou. Nárůst je způsobený především systémem otevírání střechy. Hmotnost zvyšuje také výkonný větrný deflektor.

Pohodlná a radostná jízda

Kabriolet Roma Spider by měl zajistit cestujícím pohodlí na dlouhých cestách. Cestující vpředu dostanou elektricky nastavitelná sedadla v 18 směrech, která jsou vyhřívaná, a na přání je k dispozici vyhřívání krku.

Cestující vpředu dostanou elektricky nastavitelná sedadla v 18 směrech, která jsou vyhřívaná, a na přání je k dispozici vyhřívání krku
Uvnitř se nachází elektricky nastavitelná sedadla v 18 směrech

Zbytek interiéru je podobný jako u modelu Hardtop, kde vysoká středová konzola vytváří oddělené kokpity pro cestující vpředu. Uspořádání zahrnuje digitální přístrojový panel pro řidiče. K dispozici je 8,4″ centrální displej a kupující si mohou na přání objednat obrazovku na straně spolujezdce.

Informace o cenách a dostupnosti modelu Roma Spider ve Spojených státech zatím nejsou k dispozici.

Zdroje: motor1, TowPoint