Suzuki Jimny Heritage získal retro vzhled

Na oslavu slavné minulosti modelu Suzuki Jimny je nyní v Austrálii k dispozici speciální edice s označením Heritage

Podobně jako Mazda MX-5 Miata je Suzuki Jimny jedním z mála vozů, které si nelze nezamilovat. Je roztomile malý, relativně cenově dostupný a s pořádnými terénními schopnostmi. Na trhu se poprvé objevil v roce 1970, stal se prvním celosvětovým komerčním úspěchem společnosti a i po více než půl století je stále silný. Na oslavu slavné minulosti modelu Suzuki Jimny je nyní v Austrálii k dispozici speciální edice s označením Heritage.

Nový model Jimny Heritage

Model Jimny Heritage, jehož počet se omezil na pouhých 300 exemplářů, vychází z výbavového stupně GLX. Je vybavený červenými blatníky vpředu i vzadu, přičemž ty druhé jsou opatřené reliéfem Suzuki. Součástí dodávky jsou obtisky na karoserii s retro příchutí. Zákazníci si dále mohou objednat vůz s lakem Black Pearl, Jungle Green, White nebo Medium Grey. Všechny vozy jezdí na 15″ kolech z lehkých slitin a prodávají se výhradně s pětistupňovou manuální převodovkou a pohonem všech kol.

Všechny vozy jezdí na 15" kolech z lehkých slitin a prodávají se výhradně s pětistupňovou manuální převodovkou a pohonem všech kol
Speciální edice Suzuki Jimny Heritage jezdí na 15″ kolech

Suzuki přidává k vozu Jimny Heritage nákladovou přihrádku a odznak, který označuje, že se jedná o limitovanou verzi. Jelikož se jedná o verzi GLX, je pěkně vybavená automatickými LED světlomety, předními mlhovkami, couvací kamerou a bezpečnostními systémy, jako je varování před opuštěním jízdního pruhu a autonomní nouzové brzdění. Uvnitř se nachází sedmipalcový infotainment s Android Auto a Apple Carplay, audiosystém se dvěma reproduktory, kožený volant, satelitní navigace a klimatizace.

Cena speciální edice Heritage

Ceny začínají na 33 490 australských dolarech (499 000 korun). K této částce se musí připočítat 695 dolarů (10 000 korun) za jeden ze tří volitelných laků. Standardně je k dispozici pouze bílá barva.

Model Jimny Heritage, jehož počet se omezil na pouhých 300 exemplářů, vychází z výbavového stupně GLX
Jimny Heritage se vyrobí v omezeném počtu 300 kusů

Připomínáme, že Suzuki začátkem roku představilo delší pětidveřový Jimny. O pár týdnů později poškádlila čistě elektrickou verzi, která má přijít ještě v tomto desetiletí. Elektromobil se představil primárně pro Evropu, kde musel být model s konvenčním pohonem dočasně vyřazený, než se vrátil jako užitkový vůz. A to kvůli přísnějším emisním předpisům EU.

Zdroje: motor1, Vapol