Mercedes-Maybach Haute Voiture je módní doplněk

Premiéru má Mercedes-Maybach třídy S Haute Voiture jako nová limitovaná edice opulentního sedanu, která je oslavou špičkové módy

Premiéru má Mercedes-Maybach třídy S Haute Voiture jako nová limitovaná edice opulentního sedanu, která je oslavou špičkové módy. Značka jich vyrobí pouhých 150 kusů a jejich prodej má být zahájený počátkem roku 2023.

Mercedes-Maybach Haute Voiture

Haute Voiture má exteriér s dvoubarevným barevným schématem, které dává na horní část karoserie a na kola metalický námořnický modrý lak. Spodní část exteriéru je růžově zlatá. Stejný vzhled měl i původní koncept z května 2022.

Haute Voiture má exteriér s dvoubarevným barevným schématem, které dává na horní část karoserie a na kola metalický námořnický modrý lak
Mercedes-Maybach Haute Voiture

Stejné barevné schéma se objevuje i uvnitř tohoto vozu Maybach. Tmavě modrý odstín je na horních výplních dveří, palubní desce a volantu. Růžově zlaté obložení je v celé kabině. Kromě toho je kožené čalounění v barvě Crystal White.

Pro další vizuální texturu pokrývá látka bouclé (buklé) části výplní dveří, vnitřní část polštářů opěrek hlavy sedadel a další části křesel. Podlahové rohože jsou ze lnu a chlupatého mohéru. Středová konzola nese štítek s výrobním číslem 150 kusů. Vůz se dodává také s flétnami na šampaňské v barvě růžového zlata.

Součástí Maybachu

Infotainment systém MBUX dostal pro Haute Voiture jedinečný vzhled. V nabídce pro výběr profilu se objevuje grafika květů magnólie a šumivé částice. Dostupní avataři nosí elegantní oblečení, např. smoking, frak nebo večerní šaty.

Pro další vizuální texturu pokrývá látka bouclé (buklé) části výplní dveří, vnitřní část polštářů opěrek hlavy sedadel a další části křesel
Sedadla nového modelu

Každý vůz se dodává se speciálním příslušenstvím pro kupujícího. V ručně vyrobené dárkové krabičce je umístěné číslo poznávací značky vozidla, zmenšený model Maybachu a přívěsek na klíče. Součástí balení je také potah vozu s logem značky a odznakem Haute Voiture.

Cena a datum prodeje

Mercedes debutoval s vozem Maybach třídy S Haute Voiture v Dubaji. Motor1.com oslovil společnost ohledně dostupnosti ve Spojených státech a ceny. Standardní Maybach S 680 4MATIC se v USA prodává za 5,22 mil. korun před započtením poplatku za dopravu do místa určení.

Současně s modelem Haute Voiture uvádí Mercedes na trh kolekci kabelek. Jsou v nich použité stejné materiály, které jsou uvnitř tohoto speciálního Maybachu. Zahájení prodeje vozů se plánuje na počátek roku 2023.

Zdroje: motor1, Towpoint