Vauxhall zjednodušuje řadu Corsa a Mokka

Automobilka Vauxhall zjednodušuje své modely Corsa a Mokka

Automobilová společnost Vauxhall upravila ceny a specifikaci řady supermini Corsa a crossoveru Mokka zavedením nového stupně výbavy GS Line.

Výbavy Vauxhall Corsa a Vauxhall Mokka jsou teď Desing, Ultimate a GS Line.

Britská automobilka uvedla, že tato obnovená hierarchie nabízí „jasnější výběr modelů pro kupující.“

GS Line nahrazuje SRi Edition, zatímco Design nahrazuje SE Edition, ale obě si zachovávají stejnou úroveň výbavy.

Standardní výbava Corsy zahrnuje automatické nouzové brzdění, asistent pro jízdu v pruzích a sedmipalcový dotykový displej infotainmentu s Apple CarPlay a Android Auto.

Výbava GS Line přichází s novými 17 palcovými černými koly, bezklíčovým vstupem, klimatizací a černými prvky exteriéru. Poskytuje také přístup k 1,2 litrovému zážehovému motoru o výkonu 72 koní. Tento motor u SRi Edition nebyl k dispozici.

Ceny modelů Vauxhall

Ceny začínají od 570 000 Kč, což představuje snížení ceny o 29 000 Kč oproti edici SRi.

Ultimate výbava přidává adaptivní tempomat, adaptivní LED světlomety, přední parkovací senzory, panoramatickou zadní kameru a vyhřívaná sedadla z Alcantary.

Corsa Ultimate nyní začíná na 684 000 Kč, což představuje úsporu 92 000 Kč oproti předchozímu vozu.

Mokka Design přichází s varováním před opuštěním jízdního pruhu, rozpoznáváním dopravních značek, automatickým nouzovým brzděním, tempomatem, automatickými LED světly, stěrači s dešťovým senzorem a dvěma sedmipalcovými digitálními obrazovkami.

Jeho cena se pohybuje od 650 000 Kč – stejně jako stará edice SE.

Přejděte na řadu GS pro to, co Vauxhall popsal jako nejžádanější vybavení v tomto sektoru. Paket obsahuje dvoubarevný styling, 18 palcová dvoubarevná litá kola, černou střechu a sportovní bodykit.

Klimatizace, větší vnitřní obrazovky a zadní parkovací senzory jsou také zahrnuté. S cenami od 720 000 Kč – snížení o 43 000 Kč.

Nový Vauxhall Corsa GS Line s černou střechou
Vauxhall Corsa GS Line

Mokka Ultimate nyní začíná na ceně 844 000 Kč. Se sedadly Alcantara, bezklíčovým vstupem a startováním, adaptivními světlomety, parkovacím asistentem, sledováním mrtvého úhlu a adaptivním tempomatem.

Modely Ultimate také poprvé získají přístup k 1,2 litrovému zážehovému motoru o výkonu 127 k se šestistupňovou manuální převodovkou.

Objednávky nových vozů

Aktualizované modely Vauxhall jsou k dispozici k objednání 6. dubna 2022 a první dodávky zákazníkům jsou naplánované na letošní srpen.

„Nejen, že jsme kupujícím usnadnili pochopení klíčových rozdílů mezi různými výbavami, ale modely mají nyní ještě lepší hodnotu, a to díky řadě cenových vylepšení,“ řekl marketingový ředitel Vauxhall Adam Wood.

„Špičková Corsa Ultimate zlevnila o více než 87 000 Kč, což znamená, že prémiová inovativní technologie je nyní ještě dostupnější na jednom z nejoblíbenějších britských vozů značky Vauxhall.“

zdroje: autocar, Vapol