Volkswagen T-Cross získal nová světla a displej

Volkwagen T-Cross je pro automobilku velkým úspěchem. Ačkoli se tomuto crossoveru nedostává příliš pozornosti, prodalo se již 1,2 milionu kusů

Dovolíme si tvrdit, že T-Cross se stal pro Volkswagen tichým úspěchem. Ačkoli se tomuto subkompaktnímu crossoveru nedostává příliš pozornosti, prodalo se 1,2 milionu kusů. Ve skutečnosti je již vyprodaný za celý rok, přestože jsme teprve vstoupili do července. Přibližně čtyři roky po svém uvedení na trh dostává SUV alternativa k modelu Polo v polovině cyklu aktualizaci, aby zůstala svěží v nesmírně náročném segmentu.

T-Cross v barvě Grape Yellow

Na snímku je vlajková výbava R-Line s novou stálou barvou Grape Yellow. Tato barva se nabízí vedle dvou nových metalických laků: Modrá Clear Blue a červená Kings Red. Změny začínají vpředu, kde Volkswagen T-Cross 2024 dostane maticové LED světlomety, které jsou standardem pro modely Style a R-Line a volitelnou výbavou pro nižší variantu Life. Ty jsou vizuálně propojené světelnou lištou lemující znak VW.

Tato barva se nabízí vedle dvou nových metalických laků: Modrá Clear Blue a červená Kings Red
Volkswagen T-Cross 2024 v barvě Grape Yellow

Světla a specifikace vylepšeného modelu

Do budoucna VW upouští od staronových halogenových světlometů tím, že do standardní výbavy zařazuje neadaptivní LED světlomety. Bez ohledu na výbavu mají mít všechny příchutě modelu T-Cross tuto stříbrnou ochranu podvozku. Základní model bude mít 16″ kola, zatímco ty luxusnější dostanou větší 17″ sadu.

Přesuneme-li se na záď, motiv X najdeme na zadních světlech a ta se také uprostřed setkávají. Když už jsme vzadu, měli bychom zmínit, že malý crossover dokáže převážet těžší předměty díky silnější oji schopné unést 75 kilogramů, tedy o 20 kg více než dříve. Kromě toho se zvýšila celková povolená hmotnost na nosiči jízdních kol, což je dobré kvůli tomu, jak jsou elektrokola těžká.

Přestože se technicky jedná o facelift, je Volkswagen T-Cross 2024 po změně tvaru nárazníků o 27 milimetrů delší než jeho předchůdce
T-Cross 2024 je o 27 mm delší než jeho předchůdce

Přestože se technicky jedná o facelift, je Volkswagen T-Cross 2024 po změně tvaru nárazníků o 27 milimetrů delší než jeho předchůdce. Nyní měří 4 135 mm a má poměrně velkorysý rozvor 2 563 mm.

Interiér T-Cross 2024

Pokud jde o interiér, všechny verze jsou nyní vybavené digitálním přístrojovým štítem, který v závislosti na úrovni výbavy měří buď 8, nebo 10 palců.

Když už jsme u obrazovek, na středové konzole je umístěný volně stojící displej s úhlopříčkou 8 palců u levnějších sestav T-Cross nebo 9,2" sestava, pokud přejdete na dražší konfigurace
Infotainment nabízí nejnovější hardware a software

Když už jsme u obrazovek, na středové konzole je umístěný volně stojící displej s úhlopříčkou 8 palců u levnějších sestav T-Cross nebo 9,2″ sestava, pokud přejdete na dražší konfigurace. VW uvádí, že infotainment využívá nejnovější hardware a software. Pro verze s automatickou klimatizací jsou k dispozici osvětlené dotykové a posuvné ovladače.

Po sklopení zadních sedadel v poměru 60:40 se objem zvýší na 1281 litrů
Do zavazadlového prostoru se vleze 385 až 455 litrů

Lidé z Wolfsburgu tvrdí, že vylepšili vnímanou kvalitu tím, že vylepšili palubní desku měkkým polstrováním, zatímco modely T-Cross ve vyšších specifikacích získají ozdobné prošívání. Objem zavazadlového prostoru je na vůz této velikosti více než slušný a pohybuje se v rozmezí 385 až 455 litrů v závislosti na poloze zadní lavice (ta se posouvá o 140 mm). Po sklopení zadních sedadel v poměru 60:40 se objem zvýší na 1281 litrů. Pro ještě větší praktičnost lze sklopit i sedadlo spolujezdce, ale pouze u vozů s levostranným řízením.

Pod kapotou

Nabídka motorů zahrnuje obvyklé motory, počínaje motorem 1.0 TSI. Přeplňovaný tříválcový motor je k dispozici s výkonem 95 koní (70 kW) nebo 116 koní (86 kW). První z nich spolupracuje s pětistupňovou manuální převodovkou, zatímco druhý dostane šestistupňovou nebo volitelnou sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovku.

Větší čtyřválcový motor o objemu 1,5 litru, který je k dispozici výhradně s převodovkou DSG, disponuje výkonem 150 koní. Všechny tři jednotky posílají výkon výhradně na přední kola, stejně jako je tomu u všech modelů koncernu VW, které jedou na platformě MQB A0.

VW začne přijímat objednávky letos na podzim a zahájení dodávek plánuje na první čtvrtletí roku 2024. Mezitím se ještě letos dočká úpravy také ekvivalentní Škoda Kamiq.

Zdroje: motor1, towpoint