Mitsubishi Ralliart se objeví v roce 2024

Podle časopisu Best Car by japonská automobilka Mitsubishi mohla v roce 2024 přijít s vylepšeným modelem Outlander, s označením Ralliart

Pokud existuje značka, která by ve své nabídce potřebovala trochu vzrušení, pak je to rozhodně Mitsubishi. Pokud bychom se měli spolehnout na novou zprávu časopisu Best Car, japonská automobilka Mitsubishi by mohla v roce 2024 přijít s vylepšeným modelem Outlander. Tento nový a vylepšený model by se měl jmenovat Ralliart.

Mitsubishi Outlander Ralliart

Zpráva časopisu Best Car tvrdí, že půjde o plnohodnotnou verzi Ralliart s více než jen doplňky karoserie a dalšími kosmetickými změnami. Kromě toho, že dostane agresivní vzhled, má mít ostrý Outlander údajně tužší nastavení odpružení a další mechanické změny.

Nejdůležitější úprava se odehraje pod kapotou, kde Mitsubishi zřejmě plánuje zvýšení výkonu plug-in hybridního pohonu
Koncept Mitsubishi Vision Ralliart

Nejdůležitější úprava se odehraje pod kapotou, kde Mitsubishi zřejmě plánuje zvýšení výkonu plug-in hybridního pohonu.

Pod kapotou hybridního Outlanderu

Zatímco běžný Outlander PHEV nabízí kombinovaný výkon 248 koní, Best Car tvrdí, že SUV ve specifikaci Ralliart získá dalších 38 koní. Celkem má tedy mít 286 koní. O točivém momentu se zpráva nezmiňuje, ale připomínáme, že běžný model disponuje výkonem 450 Nm. Není jasné, zda konstruktéři zapracují na spalovacím motoru, tedy 2,4l čtyřválci nebo plánují vylepšit dvojici elektromotorů. Ve standardním modelu je vpředu 85kW motor a vzadu 100kW motor.

Koncept modelu Vision Ralliart

Mitsubishi nám již naznačilo, jak by mohl sportovní derivát vypadat. Na loňském tokijském autosalonu totiž automobilka představila model Vision Ralliart. Koncept na snímku měl mohutnou karoserii a seděl na 22″ kolech se zvětšenými brzdovými rotory se šestipístkovými třmeny.

Na loňském tokijském autosalonu totiž automobilka představila model Vision Ralliart
Mitsubishi Vision Ralliart

Při své premiéře předváděcí vůz sliboval „zvýšenou akceleraci, průjezd zatáčkou a brzdění za všech silničních a povětrnostních podmínek“. Japonské Mitsubishi také slibovalo „vyšší výkon motoru“, ale bez bližších podrobností.

Další modely edice Ralliart v USA

Od představení konceptu Mitsubishi uvedlo ve Spojených státech edice Ralliart modelů Outlander, Outlander PHEV, Eclipse Cross, Outlander Sport a dokonce i Mirage pro modelový rok 2023. Všechny mají bílou barvu Diamond s kontrastní černou střechou, spolu s řadou „rallye inspirovaných prvků“.

Zdroje: motor1, Vapol