Otevřená verze oblíbené elektrické čtyřkolky My Ami 

Citroën Ami se v Evropě a Spojeném království klasifikuje jako čtyřkolka (soubor designových tříd, které tak nejsou povoleny na silnici). Ale především v Evropě je tato kategorie oblíbená pro poskytování vhodnější velikosti místního města ale i vnitřní městské dopravy.

Specifikace ,,lehké“ čtyřkolky

Jako „lehká“ čtyřkolka má Ami rychlost omezenou na 45 km/h. Ale díky své nízké hmotnosti má dojezd kolem 75 km na malou 5,5 kWh baterii. A ve skutečnosti se od uvedení na trh v roce 2020 prodalo více než 30 000 kusů.

Otevřená verze oblíbené elektrické čtyřkolky My Ami 
Fiat 500 Jolly z roku 1969

Citroën nyní šel ještě o krok dále a v souhlasu s přestavbami ikonických vozů 50. a 60. let. Kdy zejména Fiat 500 Jolly Ghia ‚Jolly‘ vytvořil off-roadovou specifikaci My Ami Buggy. Protože se první série 50 kusů v červnu loňského roku vyprodala za pouhých 18 minut, Citroën tentokrát vyrábí 1 000 těchto svérázných vozů.

Od obyčejného Ami se tak odlišuje robustnějším zpracováním předního a zadního nárazníku, černými lištami kolem podběhů kol/bočních prahů, dále svinovací střechou s měkkou střechou (á la Citroën 2CV) a… čistě pro vzhled… spoiler na zadní část střechy.

Citroën My Ami Cargo

Na rozdíl od prvních 50 nabízených čtyřkolek pouze ve Francii, se má stát nová várka dostupná na mnoha dalších evropských trzích, kde se Ami aktuálně prodává. Očekává se, že prodej se má zahájit již ve druhém čtvrtletí roku 2023, přičemž dodávky začnou ve třetím čtvrtletí.

Evropští zákazníci mají mezitím stále přístup ke „standardním“ verzím My Ami, a to včetně My Ami Cargo. Otevřená verze My Ami Cargo s užitečným zatížením až 140 kg, maximální nosností 400 litrů a malým poloměrem otáčení 7,20 m se navrhla pro podniky. Ty provádějí lehké, krátkodobé dodávky a dopravu v přeplněných městech a i v městských oblastech.

Otevřená verze Citroën My Ami Cargo – a jeho úložný prostor

Zdroj: thedriven, TowPoint