Briggs & Stratton uvádí řešení pro skladování LFP chemie

Americký výrobce Briggs & Stratton nabízí úložné řešení s 6 kW měničem, 4,9 kWh baterií a proprietárním monitorovacím systémem.

Společnost Briggs & Stratton, která koncem roku 2021 koupila kalifornského výrobce baterií SimpliPHI Power, oznámila spuštění systému SimpliPHI Energy Storage System (ESS), přičemž dodávky začnou 14. června. Integrované, škálovatelné řešení začíná se třemi hlavními komponentami, 6 kW měničem, 4,9 kWh baterie a proprietární monitorovací systém. Systém bude k vidění na konferenci RE+ v Anaheimu letos v září.

Využití lithium-fero-fosfátové chemie

Baterie Briggs & Stratton využívá lithium-fero-fosfátovou (LFP) chemii, která je známá svou výhodou minimálního rizika požáru ve srovnání s tradičními lithium-iontovými bateriemi. Popírá použití kobaltu, kovu spojovaného se zdravotními riziky a klíčového viníka požárů baterií.

„Naše řešení pro ukládání energie splňují špičkové standardy v oboru. Od chemie, tvarového faktoru a výrobních procesů baterií až po požadavky na testování a validaci jménem našich zákazníků se snažíme poskytovat bezpečnější a spolehlivější řešení,“ řekla Catherine Von Burg, prezidentka a generální ředitelka SimpliPHI Power.

Střídač o výkonu 6 kW má integrované sledování více výkonových bodů pro solární nebo veřejné nabíjení v systémech se stejnosměrnou vazbou nebo v systémech se střídavým napájením. Doba přepnutí měniče v délce 8 milisekund zabraňuje blikání světel a poškození zařízení spojeného s výpadky napájení. Je optimalizován pro baterii LFP a je škálovatelný v krocích po 6 kW.

Briggs & Stratton uvádí řešení pro skladování LFP chemie
Baterie LFP neguje použití kobaltu, klíčového viníka při požárech baterií

Uzavřený komunikační systém

Baterie obsahuje uzavřený komunikační systém ve svém systému správy baterie, který se logicky integruje s invertorem a proprietárním softwarem pro správu EnergyTrak. Je škálovatelný od jednoho modulu až po 72, pro celkovou kapacitu úložiště energie až 358,5 kWh. Baterie i měnič mají krytí IP65 pro vnitřní i venkovní použití.

Monitorovací systém umožňuje uživatelům řídit spotřebu energie prostřednictvím mobilní aplikace, která poskytuje stav a aktualizace v reálném čase. Systém umožňuje optimalizaci výkonu, zvyšuje úspory účtů za energie a vytváří energetickou bezpečnost pro zákazníky.

„Se stárnoucími rozvodnými sítěmi, častějšími výpadky a nepředvídatelným počasím je přidání SimpliPHI ESS do naší produktové řady dalším řešením pro lidi, kteří hledají inovativní, škálovatelný energetický systém pro svůj domov nebo firmu,“ řekl Tom Rugg, prezident, Energy Solutions ve společnosti Briggs & Stratton.

Baterie SimpliPHI mají více než 110 let zkušeností s napájením, přičemž baterie jsou nasazeny ve více než 40 zemích. Na zařízení se vztahuje šesti až desetiletá omezená záruka. Baterie jsou schopné integrace se solárními poli, elektrickou sítí a záložními generátory.

Zdroj: pv-magazine, Vapol