Kia odhalila design EV9 – plně elektrického SUV

Kia formálně odhalila designové detaily svého dosud největšího elektromobilu, sedmimístného EV9, který předvádí odvážný design, který jej odlišuje od menších e-Niro a EV6.

EV9, založený na platformě E-GMP společnosti Kia – kterou sdílí se sesterskou společností Hyundai (Ioniq 5), nabízí EV9 design EV s plochou podlahou v interiéru, který dodává velkému SUV pocit většího prostoru pro všechny cestující.

Interiérový ovladač Kia EV 9
Interiér EV9

„Kia EV9 překračuje novou úroveň, jejímž cílem je předefinovat standardy pro design, konektivitu, použitelnost a odpovědnost vůči životnímu prostředí,“ řekl Karim Habib, vedoucí globálního designového centra Kia.

„Kia EV9 nabízí zákazníkům výjimečně kvalitní nabídku a novou perspektivu elektromobilů v sektoru rodinných SUV. Tato nová typologie vozidel poskytuje instinktivní zážitky a vynikající pohodlí nejen pro řidiče, ale i pro všechny cestující, a to prostřednictvím inovativního využití prostoru, technologie a designu.

Světla KiaEV9

Když už mluvíme o designu, světlomety EV9 kradou show svým inovativním „Star Map LED denním svícením (DRL)“. To vytváří různé světelné vzory, aby ohromilo své okolí. 

Značka tento nový vnější designový vzor osvětlení nazývá „Kia’s Digital Tiger Face“ pro budoucí modely EV značky.

Kia odhalila velké plně elektrické SUV s otočnými sedadly

Pokračujeme v designu, když je velké SUV v pohybu, kliky dveří jsou v jedné rovině. Díky tomu má při jízdě po silnici vůz efektivnější přístup, snižuje odpor a zvyšuje efektivitu.

Na zádi se nachází zjednodušený design zadní části s tenkými zadními světly. Vypadají jako prodloužená verze světla, která se nachází na menším elektrickém Niru Kia.

Zadní světla Kia EV9

V interiéru EV9 jsou vpředu dvě obrazovky.

To zahrnuje dvojici 12,3 palcových dotykových obrazovek, které se integrují s jedním 5 palcovým segmentovým displejem. To poskytuje holistický zážitek z jízdy a zábavy v autě.

Vnitřní obrazovky Kia EV9
Vnitřní obrazovka Kia EV9

Obrazovky mohou zobrazovat HD audiovizi, navigaci, telematiku a ovládání topení, ventilace a klimatizace (HVAC) přímo na dosah ruky řidiče.

EV9 je k dispozici v šesti nebo sedmimístné verzi. Druhou řadu sedadel lze otočit o 180 stupňů a vrátit se zpět do zasedací místnosti na cestách.

Kia EV9 Druhá třetí řada sedadel
Druhá a třetí řada sedadel Kia EV9

Kia EV9 se má v nadcházejících měsících celosvětově uvést na trh.

Pokud jde o ceny, podrobnosti ještě nebyly dokončeny, ale mnozí na amerických fórech Kia očekávají, že EV9 má začínat na 1,7 mil. Kč.

Další podrobnosti se zveřejní těsně před oficiálním globálním debutem Kia EV9 koncem března.

Zdroj: thedriven, Vapol