Zenvo TSR-GT odhaleno s výkonem 1 360 koní

Nový model TSR-GT automobilky Zenvo Automotive používá pevné zadní křídlo. Vůz má nízký odpor, vysoký výkon a hlavně rychlost

Dánský výrobce sportovních vozů Zenvo Automotive se před několika lety dostal na titulní stránky novin s divokým aktivním křídlem svého modelu TSR-S. Nový model TSR-GT automobilky Zenvo používá pevné zadní křídlo a působí jako labutí píseň řady TS, přičemž slouží jako derivát s nízkým odporem a vysokou rychlostí.

Díky změnám na karoserii je tento rychlý automobil co nejskluznější, aby se dalo odemknout vyšší maximální rychlost ve srovnání s předchozími deriváty na bázi TS.

Zenvo TSR-GT

Kromě aerodynamických vylepšení, mezi něž patří delší zadní křídlo a aerodynamický kryt disků kol, používá TSR-GT také mnohem výkonnější motor. Dvakrát přeplňovaný osmiválec má objem 5,8 l a produkuje nadprůměrných 1360 koní. Plochý motor, který je kompatibilní s palivem E85, generuje oproti výkonu dostupnému ve standardním TSR-S dalších 183 koní.

Kromě aerodynamických vylepšení, mezi něž patří delší zadní křídlo a aerodynamický kryt disků kol, používá TSR-GT také mnohem výkonnější motor
TSR-GT

Díky delšímu koncovému převodu vlastní převodovky se šikmým řezem může dosáhnout rychlosti 424 km/h. Pro osvěžení – model TSR-S, který se zaměřoval na závodní okruhy, dosahoval maximální rychlosti „pouhých“ 325 km/h.

Jak už název napovídá, TSR-GT je spíše grand tourer, a proto holý interiér z uhlíkových vláken modelu TSR-S ustoupil luxusnější kabině s různými druhy kůže. Zenvo také vytvořilo nové velurové podlahové rohože (s koženým okrajem), o kterých tvrdí, že snižují hluk, který se šíří dovnitř.

Pouze 3 vozy

Světlo světa spatří pouze tři ručně vyráběné vozy a všechny se již prodaly za blíže nespecifikovanou cenu.

Model GT navazuje na původní model TSR z roku 2016, který je určený pouze pro okruhové závody. Navíc navazuje na následné hyperautomobily TS1 GT a TSR-S. Posledně jmenovaný zůstane prozatím ve výrobě.

Světlo světa spatří pouze tři ručně vyráběné vozy a všechny se již prodaly za blíže nespecifikovanou cenu
Zenvo

Zcela nový model má být uvedený na trh ve třetím čtvrtletí roku 2023. Zenvo uvádí, že začne využívat motor V12 se dvěma elektrickými turbodmychadly, který vyvine 1 200 koní. Dále začne využívat elektromotor, který zvýší kombinovaný výkon na 1 500 koní, případně až na 1 800 koní.

Zdroje: motor1, Towpoint