Aptera dráždí 1 000 km solárně poháněného vozu

Aptera dráždí a přináší nový vzhled interiéru, odhalující elegantní a stylovou obrazovku sdruženého přístroje. A také přináší spoustu místa nad hlavou a matně bílé detaily.

Kalifornský start-up Aptera Motors už tak nějakou dobu testuje své solární elektrické vozidlo „Never Charge“. A o víkendu taky společnost ukázala několik nových snímků interiéru i s několika šťastnými dobrovolníky.

Aptera dráždí testováním modelů Alpha a Beta

Aptera letos testovala své modely Alpha a Beta, jak se mohlo vidět v lednu. A v únoru byla možnost se dozvědět, že společnost plánuje začít prodávat své solární elektrické tříkolky v Austrálii již v roce 2023.

Díky 700 wattům vestavěné solární energie, je Aptera účtována jako nevyžadující „žádné nabíjení pro většinu každodenního používání“. A uvádí se, že každý den vygeneruje až 70 km dojezdu. To znamená, že Aptera dráždí jak stylovým interiérem ale také se může pochlubit i celkovým dojezdem na baterie až 1 600 km pro špičkovou baterii.

Aptera Sol.  Zdroj: Aptera
Aptera Sol

Velká část pozornosti se tak však soustředí méně na solární střechu a více na aerodynamiku vozu, který byl postaven jako nejúčinnější vozidlo na světě s koeficientem odporu téměř srovnatelným se solárním závodníkem.

Soustředění na aerodynamiku

O víkendu nám Aptera poskytla nový pohled do interiéru vozu. Ten odhaluje elegantní a stylovou obrazovku sdruženého přístroje a středový displej. Také spoustu místa pro hlavu a vzhled matně bílých detailů.

Auto, které se má klasifikovat nikoli jako auto, ale jako motocykl nebo auto-cyklus (v závislosti na jurisdikci) je tak menší díky omezením jeho aerodynamiky a vzhledu. Ale pro řidiče a spolujezdce se zdá, že je zde dostatek prostoru bez ohledu na výšku.

Očekává se, že Aptera plně odhalí prototyp gama z nejnovějších fotografií koncem tohoto týdne. A má za cíl zahájit výrobu do konce roku.

Zdroj: thedriven, Vapol