Jaguar F-Pace získá vylepšené hnací ústrojí

V roce 2023 se nabídka modelu F-Pace zefektivní, protože automobilka Jaguar se snaží udělat svého konkurenta BMW X3 lepším než kdykoli předtím

V roce 2023 se nabídka modelu F-Pace zefektivní, protože automobilka Jaguar se snaží udělat svého konkurenta BMW X3 lepším než kdykoli předtím. Technologická vylepšení a zvýšení efektivity již dorazily a nový F-Pace lze nyní objednat za cenu od 1,3 mil. korun.

Jaguar F-Pace

Plug-in hybridní F-Pace se zařadil do nabídky v roce 2021 s baterií o kapacitě 17,1 kWh. Avšak pro rok 2023 se jeho kapacita zvýšila na 19,2 kWh. Výsledkem je lepší dojezd – činí 64 km namísto předchozích 53 km.

Díky tomuto dojezdu spadá plug-in verze do 8% daňového pásma Benefit-in-Kind pro zákazníky firemních vozů, takže je F-Pace cenově dostupnější. Zlepšila se také celková účinnost, která podle oficiálních údajů dosahuje 1,59 L/100km a 37 g/km CO2.

Vedle verze PHEV se F-Pace nadále nabízí s 2,0l vznětovým nebo zážehovým čtyřválcem o výkonu 201, resp. 247 koní
Jaguar F-Pace se zvýšenou kapacitou baterie

Vedle verze PHEV se F-Pace nadále nabízí s 2,0l vznětovým nebo zážehovým čtyřválcem o výkonu 201, resp. 247 koní. Na výběr je také vznětový a zážehový motor o objemu 3,0 l s řadovým šestiválcem, přičemž první z nich poskytuje výkon 296 koní a druhý 395 koní. Stejně jako dříve je v čele nabídky hřmotný F-Pace SVR s motorem V8 o výkonu 542 koní. Ten umožňuje zrychlení z 0-100 km/h za 3,8 s a maximální rychlost 286 km/h.

Ceny modelů Jaguar

Základní diesel je nejlevnějším dostupným modelem s cenou od 1,3 mil. korun, který se nachází pod 2,0l benzinovým motorem za 1,42 mil. korun.

Šestiválcový vznětový model je další v pořadí za 1,64 mil. korun, přičemž za PHEV se připlácí 19 300 korun. Cena benzinové verze s objemem 3,0 l je 1,88 mil. korun, přičemž vrchol nabídky tvoří verze SVR za 2,3 mil. korun. Všechny modely jsou vybavené osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

Specifikace F-Pace

Jaguar zjednodušuje výbavovou řadu modelu F-Pace modelového roku 2024, kdy se objeví benzínové, naftové a plug-in hybridní modely s objemem 2,0 l ve třech provedeních.

Specifikace R-Dynamic S zahrnuje 19 palců široká kola, digitální přístrojový panel, hlasové ovládání Amazon Alexa, adaptivní tempomat se zadní kamerou a sestavu infotainmentu Pivi Pro na 11,4 palců široké centrální obrazovce, která nabízí bezdrátové systémy Android Auto a Apple CarPlay.

Specifikace R-Dynamic S zahrnuje 19 palců široká kola, digitální přístrojový panel, hlasové ovládání Amazon Alexa, adaptivní tempomat se zadní kamerou a sestavu infotainmentu Pivi Pro na 11,4 palců široké centrální obrazovce
Specifikace R-Dynamics S zahrnuje digitální přístrojový panel a centrální obrazovku

Součástí balení je také bezdrátové nabíjení chytrého telefonu, navigační systém what3words a možnost aktualizace přes vzduch. Ta zlepšuje funkčnost softwaru během životního cyklu vozu. Za příplatek získá výbava R-Dynamic SE Black 20 palců široká kola, leskle černé vnější lišty a další standardní výbavu. Do ní patří interaktivní displej řidiče a černé semišové čalounění stropu. Modely R-Dynamic HSE dostanou další výbavu a větší 21 palců široká kola.

Objednávky

Vznětový F-Pace s motorem 3,0 l lze objednat pouze ve dvou vyšších stupních výbavy. Zážehový šestiválec se dodává s vlastní specifikací 400 Sport. A to včetně 22 palců širokých kol a vyhřívaných a ventilovaných sedadel.

Vlajková výbava SVR je rovněž omezená na jediný model. Ten přichází s na zakázku vyrobeným bodykitem, unikátními 22 palců širokými koly a většími brzdami.

Zdroje: autoexpress, Top-Vozíky