Terajachta Pangeos – největší plovoucí město

Pierpaolo Lazzarini se vrací s novým konceptem terajachty s názvem Pengeos. Je dvakrát větší než římské Koloseum a stojí 6,8 miliardy liber

Společnost Pierpaolo Lazzarini se vrací s novým monumentálním konceptem terajachty s názvem Pangeos. Terajachta Pangeos je dvakrát větší než římské Koloseum a stojí 191,7 mld. korun. Loď ve tvaru želvy známá jako „Pangeos“ má být 550 m dlouhá a má mít 610 m v nejširším místě. Pokud by se to podařilo, stala by se tato terajachta největší plovoucí stavbou, jakou kdy člověk postavil.

Terajachta Pangeos

V době svého největšího rozmachu by Pangeos mohl pojmout až 60 000 hostů. Jednalo by se o plovoucí město zejména pro velmi majetné lidi.

Podle italského designérského studia Lazzarini si hosté mohou odpočinout v některém z mnoha hotelů, prozkoumat množství nákupních center, parků, plážových klubů, letovisek i přístavů pro lodě a letadla.

V době svého největšího rozmachu by Pangeos mohl pojmout až 60 000 hostů
Terajachta Pangeos

Lazzarini se v posledních letech proslavila tím, že vymýšlí nejodvážnější koncepty, které se vymykají chápání z tohoto světa. A to včetně létajících lodí, obrovských palubních garáží a futuristických lodí, které posouvají hranice představivosti.

Ambiciózní projekt

Doufají, že ambiciózní projekt z roku 2009 se brzy stane skutečností po crowdfundingové iniciativě NFT, jejímž cílem je prodávat virtuální místa na plavidlech. Pokud se to podaří, měla by prý stavba projektu trvat neuvěřitelných osm let.

Společnost Lazzarini naznačila, že plavidlo Pangeos dostane vlastní loděnici postavenou speciálně pro jeho vytvoření a spustí se na vodu v Saúdské Arábii.

Společnost Lazzarini naznačila, že plavidlo Pangeos dostane vlastní loděnici postavenou speciálně pro jeho vytvoření a spustí se na vodu v Saúdské Arábii
Jak by mohla terajachta vypadat

„Terajachta Pangeos potřebuje loděnici,“ uvedli konstruktéři. „Koncepce plavidla podobné velikosti zahrnuje realizaci specifické loděnice/přehradní infrastruktury, která zaplaví terajachtu, až se spustí na vodu.“

„Představovaná infrastruktura pro spuštění terajachty do vody je 650 metrů široká a 600 metrů dlouhá, což zajišťuje přímý přístup k moři.“

Specifikace Terajachty

Obrovský trup lodi s ponorem 30 m se skládá z devíti různých přídí a je rozdělená do několika bloků. Stavba se může pochlubit také obřími vraty na zádi, která umožňují plavidlům vplout do této plovoucí metropole.

Pohánět by ji mělo devět motorů s vysokoteplotními supravodiči (HTS). Každý z nich má plně elektrický motor o výkonu ohromujících 16 800 koní a je napájený z různých palubních zdrojů energie.

Pangeos

Konstrukční tým rovněž tvrdí, že by loď mohla využívat „křídla“ k plavbě bez vynaložení příliš velkého množství energie. Tento přístup by tuto superstavbu učinil vysoce ekologickou.

„Terajachta, poháněná tryskovým pohonem, má být schopná plout rychlostí pěti uzlů,“ uvedl Lazzarini.

„Během plavby mají velká křídla získávat energii z lámání vln a Pangeos tak může neustále plout bez emisí po mořích planety Země. Dále je střešní plocha obložená solárními panely, které zajistí část potřebné čisté energie pro pohon terajachty.“

Ubytování a pronájem virtuálních prostor

Pokud jde o ubytování, hosté získají možnost se ubytovat v nejrůznějších luxusních rezidencích, od apartmánů a domů až po „supervily“ a královské paláce.

Pokud jde o ubytování, hosté získají možnost se ubytovat v nejrůznějších luxusních rezidencích, od apartmánů a domů až po "supervily" a královské paláce
Domy na lodi

„Virtuální prostory lodi mohou být zakoupené také v rámci kolekce NFT. Uživatelé tak mohou sbírat určitý obsah a přistupovat k virtuálním nemovitostem se svými přihlašovacími údaji,“ uvedl Lazzarini.

Podobné pověřovací údaje začnou sloužit také jako záloha na nemovitost v případě skutečné výstavby.

„Název návrhu terajachty je odvozený od superkontinentu Pangea. Ten existoval před miliony let v období pozdních prvohor a raných druhohor,“ dodává Lazzarini.

Zdroje: superyachts, Towpoint