Genesis odhaluje specifikace pro luxusní sedan G80

Prémiová značka Hyundai Genesis odhaluje závoj australských specifikací svého Electrified G80, plně elektrické pocty luxusním sedanům.

Elektrifikovaný G80, který je k dispozici v jedné „vysoce vybavené“ variantě AWD.

S baterií o kapacitě 87,2 kWh (82,4 kWh využitelné) pod podlahou je dimenzován na dojezd na čistě elektrický pohon (WLTP) 520 km. Což znamená dojezd v reálném světě přibližně 464 km.

Dodává 136 kW z každého ze svých předních a zadních motorů na celkový výkon 272 kW se značným maximálním točivým momentem 700 Nm. Ten mu umožňuje zrychlit z nuly na 100 km/h za svižných 4,9 sekundy.

Genesis odhaluje plně elektrický sedan G80

G80 Electrified je postaven na stejné platformě e-GMP jako Hyundai Ioniq 5 a Kia EV6 a má stejnou architekturu 400 V/800 V. Ta mu umožňuje nabíjet na stejnosměrné rychlonabíječce z 10-80 % za 22 minut s nejvyšším nabitím o výkonu 240 kW.

To také znamená, že se dostane od vozidla k zatížení (V2L), i když se zdá, že to bude k dispozici pouze s externím adaptérem 3,6 kW, na rozdíl od Ioniq 5 a EV6. Ty mají také vnitřní zástrčku.

Electrified G80 se připojuje k prémiové značce GV60, specifikace a ceny, pro které se značka zveřejnila v červenci. 

„Uvedení sofistikovaného Electrified G80 spolu s Electrified GV70 a naším GV60 vidí přechod Genesis do budoucnosti s elektrifikací jako základním pilířem značky,“ uvedl v prohlášení šéf Genesis Motors Australia Connal Yan.

„Elektrifikovaná G80 staví na proslulém luxusu a přitažlivosti G80 s vytříbeným elektrickým výkonem s nulovými emisemi, dlouhým dojezdem a ultra rychlým nabíjením. Tak aby vytvořila vhodnou vlajkovou loď,“ řekl.

Vnější pěkný vzhled a vnitřní pohodlí Hyundai

Stejně jako jeho stájový kolega GV60 zdědí Elektrifikovaný G80 stylový interiér a elegantní exteriér Genesis.

Jako sedan působí na silnici sportovním dojmem. Ten se zdůraznil aerodynamickým profilem a obráceným vzorem G-Matrix, který jej označuje jako elektromobil.

Přesto se nabíjecí klapka úhledně skryla pod pravým horním rohem mřížky. Když je otevřen, Genesis říká, že dvojitá chromovaná linie navazuje na dvojité chromované akcenty na exteriéru vozu.

Genesis Electrified G80 je k dispozici ve stejných 10 barvách jako jeho příbuzní se spalovacím motorem G80 a navíc v typické modré s názvem „Matira“. Ta je ve skutečnosti tmavě tyrkysová. K dispozici je také devět lesklých barev a také bílá „Verbier“ a matná šedá.

Genesis odhaluje specifikace pro luxusní sedan G80
Genesis odhaluje specifikace pro luxusní sedan G80
Genesis odhaluje specifikace pro luxusní sedan G80

Uvnitř je k dispozici luxusní prošívané sezení v černé, hnědomodré nebo bílé barvě.

V souladu s ekologickými vlastnostmi vozidla společnost Hyundai Genesis říká, že na kožená sedadla, konzolu a loketní opěrky Nappa použila šetrné a recyklované materiály z přírodního barviva. Stejně jako akcenty (od Genesis označované jako „garnish“) vyrobené z recyklovaného březového dřeva, které zbylo z továren na nábytek.

Cestující potěší akustická vrstvená skla a dveře s měkkým zavíráním. Stejně jako vítaná světla v louži pro luxusní nastupování a tichou jízdu ve vozidle.

Genesis odhaluje specifikace pro luxusní sedan G80
Genesis odhaluje specifikace pro luxusní sedan G80

Elektrifikovaná záruka G80 a zahrnutí

  • Záruka 5 let/neomezený počet kilometrů
  • 8 letá záruka na vysokonapěťovou baterii
  • 5 letý bezplatný servis
  • 5 letá služba Genesis To You & komorník
  • 10 letá silniční asistenční služba 24/7
  • 10 leté bezplatné aktualizace map
  • Výběr z 5 letého předplatného Chargefox nebo domácí nabíječky klimatizace a instalace

Zdroj: thedriven, Vapol