Mini John Cooper Works 1to6 Edition

Po elektrickém kabrioletu Mini vychází značka vlastněná BMW vstříc nadšencům a uvádí na trh limitovanou sérii John Cooper Works 1to6 Edition

Po plně elektrickém kabrioletu Mini, který se představil na začátku letošního roku, vychází značka vlastněná BMW vstříc nadšencům a uvádí na trh limitovanou sérii John Cooper Works založenou na třídveřovém modelu. Hot hatch se nabízí pouze se šestistupňovou manuální převodovkou, proto přídomek „1to6“. V nabídce má být pouze 999 kusů.

Mini již rozsáhle upoutalo na svou novou generaci, ale stále je čas na další speciální edici odcházejícího portfolia.

Limitovaná edice JWC 1to6

Hatchback s manuální převodovkou, který má mít veřejnou premiéru tento víkend na vytrvalostním závodě 24 hodin Nürburgringu, se dodává v černé barvě Midnight Black kombinované s pruhem na kapotě. Mini prodává JCW 1to6 v pevné specifikaci s lesklými černými 18″ koly a nápisy „one of 999“ na palubní desce a střešním okně, které označují jeho exkluzivitu.

Mini prodává JCW 1to6 v pevné specifikaci s lesklými černými 18" koly a nápisy "one of 999" na palubní desce a střešním okně, které označují jeho exkluzivitu
Mini John Cooper Works 1to6 Edition jezdí na 18″ černých kolech

Uvnitř kabiny jsou pedály z nerezové oceli a speciální emblémy na rohožích a bočních prazích, které kopírují označení „1to6“ na C-sloupcích. Najdete je také na volantu a na palubní desce na straně spolujezdce. Kontrastní červené akcenty doplňují brzdové třmeny provedené ve stejném odstínu.

Nic nového pod kapotou

Žádné změny nenastaly ani pod kapotou. John Cooper Works zachovává přeplňovaný zážehový motor o objemu 2,0 litru s výkonem 231 koní a točivým momentem 320 Nm. Díky němu zvládne divoký hatchback zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,3 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 246 km/h.

Žádné změny nenastaly ani pod kapotou. John Cooper Works zachovává přeplňovaný zážehový motor o objemu 2,0 litru s výkonem 231 koní a točivým momentem 320 Nm
Pod kapotou se nachází zážehový motor o objemu 2,0 litru

Mini začne John Cooper Works 1to6 Edition prodávat v Evropě, Spojených státech, Kanadě a Mexiku od září. Z plánovaných 999 vyrobených exemplářů má být pouze 150 k dispozici doma ve Velké Británii. Zde by se za něj měl platit příplatek téměř 7 000 liber (191 000 korun) oproti běžnému JCW. Jeho cena by měla začínat na 39 600 librách (1 082 000 korun).

Autocar uvádí, že by mohlo jít o poslední Mini, které majitelům umožní řadit vlastní převodovku. Britský magazín cituje Mini, které tvrdí, že si je „na 99 % jisté“, že skončilo s uváděním vozů se spojkovým pedálem na trh.

Zdroje: motor1, TowPoint