Obytný vůz Tuktut pro pickupy od Scout Campers

Scout Campers rozšiřuje svou nabídku a představuje Tuktut pro pickupy, jako je Ford Maverick, Ford Ranger, Jeep Gladiator, Toyota Tacoma

Scout Campers rozšiřuje svou nabídku a představuje obytný vůz Tuktut pro pickupy, jako je Ford Maverick, Ford Ranger s pětimetrovou postelí, Jeep Gladiator, Toyota Tacoma s pětimetrovou postelí a další středně velké nákladní vozy. Ceny začínají na 16 500 dolarů (363 000 korun).

Obytný vůz Tuktut

Název Tuktut pochází z inuvialuitského výrazu, který znamená „mladý karibu“. Váží 634 kg, což z něj dělá nejlehčí obytný vůz s pevnou stěnou, jaký kdy Scout vyrobil.

Obytný vůz má hliníkový rám s vnějším povrchem a střechou z gelového laminátu. V zadní části má 22" dveře
V zadní části se nachází 22″ dveře

Obytný vůz Tuktut má hliníkový rám s vnějším povrchem a střechou z gelového laminátu. V zadní části má 22″ dveře. Okna jsou opatřená termoskly se zástěnami a slunečními reflexními clonami. Jako volitelná výbava za 595 dolarů (13 000 korun) jsou k dispozici kolejnice na lůžko pro přivázání vybavení k exteriéru.

Uvnitř se nachází palanda s matrací o rozměrech 120,65 × 176,8 cm
Uvnitř se vyspí pouze dvě osoby

Nevýhodou je, že je dostatečně malý, aby se vešel do lůžka středně velkých nákladních vozů, a uvnitř se vyspí pouze dvě osoby. Uvnitř se nachází palanda s matrací o rozměrech 120,65 × 176,8 cm. Volitelné prodloužení palandy za 995 dolarů (21 900 korun) vytvoří délku na spaní 203,2 cm a po stranách má úložný panel MOLLE.

Doplňky ve spolupráci s Goose Gear

Současně s uvedením Tuktutu na trh spolupracuje společnost Scout Campers se společností Goose Gear na vytvoření šesti doplňků pro vylepšení topperu pro nákladní automobily. Vytvářejí spoustu úložného prostoru navíc. A to včetně několika zásuvek, užitkového modulu s poklopem na horní straně a bateriového systému pro připojení elektrických zařízení.

První objednávky a cena

Skautské tábory začaly přijímat předběžné objednávky na Tuktut 17. května. Nový topper pro nákladní automobily by měl být k vidění od 19. května na veletrhu Overland Expo West ve Flagstaffu v Arizoně.

Scout Campers nabízí také model Yoho. Stojí 22 495 dolarů (495 000 korun) a vejde se do některých nákladních vozů střední třídy. Souprava váží 934 kg, což je o 300 kg více než Tuktut. Ten má však uvnitř místo pro čtyři osoby, nikoli pro dvě v menším modelu. Mezi dostupnou výbavu patří solární panely na střeše, přenosná nádrž na vodu o objemu 4,9 galonu, chladnička a dvouplotýnková varná deska.

Zdroje: motor1, Vapol