Rolls-Royce Droptail Arcadia vypadá famózně s dřevěnými prvky

Rolls-Royc Droptail Arcadia je třetím ze čtyř plánovaných zakázek pro tento exkluzivní roadster. Nabízí spoustu luxusních prvků

Seznamte se s Rolls-Roycem Droptail Arcadia, třetí ze čtyř plánovaných zakázek pro tento mimořádně exkluzivní roadster. Společnost si pro tyto modely vyhrazuje jedny ze svých nejsložitějších karosářských prací a tento model se vyznačuje mimořádnou kombinací na míru šitých prvků.

Unikátní bílá barva exteriéru

Droptail Arcadia odkazuje na místo v řecké mytologii, které má představovat ráj na zemi. Kupující specifikoval tento Droptail jako klidný prostor, který by nabídl místo k odpočinku po celodenní práci.

Droptail Arcadia odkazuje na místo v řecké mytologii, které má představovat ráj na zemi
Pohled shora na Rolls Royce Droptail Arcadia

Rolls-Royce přišel s unikátní bílou barvou exteriéru modelu Arcadia. Barva obsahuje hliníkové a skleněné částice, které způsobují, že se karoserie na světle třpytí. Na rozdíl od předchozích zakázek Droptailu si tento kupec určil, že obvykle odhalené prvky z uhlíkových vláken budou lakovány ve vlastním stříbrném odstínu. Stejně jako u ostatních exemplářů roadsteru je zadní víko opatřené zakřiveným, dřevem potaženým panelem.

Kabina modelu Arcadia

Většina kabiny modelu Arcadia má jedinečný bílý odstín, který si bere inspiraci z barvy karoserie. Na zakázku vyrobená hnědá barva kontrastuje s vnějšími částmi sedadel a opěrkami hlavy. Dřevěné obložení obklopuje cestující, probíhá kolem palubní desky, výplní dveří a zakřivené části za křesly. Celkem společnost Rolls Royce strávila 8 000 hodin výrobou různých kusů dřeva.

Celkem společnost Rolls Royce strávila 8 000 hodin výrobou různých kusů dřeva
V kabině objevíte řadu dřevěných prvků

Tým karosářů Rolls-Royce strávil vývojem více než dva roky a montáží hodin na palubní desce pět měsíců. Strojově opracovaný ciferník má 119 faset, zatímco dvojité logo značky R je opracované ze soustružené nerezové oceli. Ručně malované ukazatele hodin vyžadují zvětšovací kameru, aby technik mohl nanést černou barvu.

Zaměření na luxus než na výkon

Droptaily se zaměřují spíše na luxus než na výkon, takže Rolls-Royce nevyzdvihuje pohonnou jednotku vozu. Ale pro ty, kteří to musí vědět, roadstery využívají dvakrát přeplňovaný 6,6litrový dvanáctiválec značky, který v tomto provedení dosahuje výkonu 593 koní. V tomto případě se jedná o model s výkonem 1,6 litru.

Šťastlivec ze Singapuru

Rolls-Royce již dodal Droptail Arcadia svému majiteli v Singapuru. Kupující si vůz objednal s levostranným řízením, přestože v zemi je běžnější pravostranné řízení. Zákazník se tak rozhodl proto, aby mohl vůz snáze používat po celém světě.

Zdroje: motor1, TowPoint