Chevrolet Traverse přichází ve výbavách Z71 a RS

Chevrolet představuje zcela nový model Traverse 2024. SUV, které se začne prodávat začátkem roku 2024, dostalo nový vzhled zvenku i zevnitř

Chevrolet dnes představuje zcela nový model Traverse 2024. Tříprostorové SUV, které se začne prodávat začátkem roku 2024, dostalo nový vzhled zvenku i zevnitř a má být k dispozici v nové robustní výbavě Z71.

Chevrolet Traverse Z71

Traverse Z71 má širší rozchod kol a o více než 2,5 cm větší světlou výšku, kterou Chevrolet spojuje s terénními pneumatikami obutými do unikátních 18″ kol a exkluzivním dvouspojkovým systémem pohonu všech kol. Díky unikátní masce a červeným tažným hákům, které se skrz ni vysouvají, má vylepšený nájezdový úhel.

Traverse Z71 má širší rozchod kol a o více než 2,5 cm větší světlou výšku, kterou Chevrolet spojuje s terénními pneumatikami obutými do unikátních 18" kol a exkluzivním dvouspojkovým systémem pohonu všech kol
Chevrolet Traverse Z71 jezdí na 18″ terénních pneumatikách

SUV zvládá nerovnosti terénu díky unikátním tlumičům a hydraulickému řízení odskoku. Nový Traverse nabízí řidičem volitelné jízdní režimy včetně režimu Terrain s dostupnou kontrolou sjíždění kopců.

Verze Traverse RS

Traverse RS je opět k dispozici s unikátním označením a novými, leskle černými 22″ hliníkovými koly, která Chevy spojuje s černými akcenty na mřížce chladiče, střešních lištách a lištách. Dokonce má i světelnou animaci chůze nahoru pro blížící se majitele.

Traverse RS je opět k dispozici s unikátním označením a novými, leskle černými 22" hliníkovými koly, která Chevy spojuje s černými akcenty na mřížce chladiče, střešních lištách a lištách
Verze Traverse RS jezdí na 22″ kolech

Uvnitř je Traverse RS vybavený tříramenným volantem s plochou spodní částí, přičemž automobilka kabinu dokončila v černém odstínu Jet Black s červenými akcenty.

Pod kapotou modelu Traverse 2024

Traverse 2024 má být k dispozici také ve výbavách LS a LT. O pohon modelové řady 2024 se postará nový přeplňovaný čtyřválcový motor o objemu 2,5 litru, jehož výkon se odhaduje na 315 koní a točivý moment na 317 N.m. Šestiválec 3,6 litru současného modelu poskytuje výkon 310 koní a točivý moment 266 N.m.

K dispozici je pohon všech kol, přičemž Traverse Z71 je vybavený exkluzivním dvouspojkovým systémem
Traverse Z71 získal exkluzivní dvouspojkový systém

Standardem je osmistupňová automatická převodovka, která pohání přední kola. K dispozici je pohon všech kol, přičemž Traverse Z71 je vybavený exkluzivním dvouspojkovým systémem. Maximální tažná síla činí 5 000 kg a SUV vstoupí do příštího modelového roku se dvěma novými barvami exteriéru: Lakeshore Blue a Harvest Bronze.

Výbava interiéru

Základní verze LS je standardně vybavená osmi sedadly díky lavici ve druhé a třetí řadě. Osm sedadel je k dispozici také ve výbavě LT, ale tato výbava se standardně dodává se sedmi sedadly pro cestující spolu s výbavami Z71 a RS, které jsou vybavené kapitánskými křesly ve druhé řadě.

Kupující, kteří si pořídí verzi RS, získají standardně jednodotykové sklápění sedadel druhé řady a elektricky sklopná sedadla třetí řady
Interiér

Kupující, kteří si pořídí Traverse RS, získají standardně jednodotykové sklápění sedadel druhé řady a elektricky sklopná sedadla třetí řady. Po sklopení všech křesel je k dispozici 2 763 l nákladového prostoru. Prostor společnost zpřístupňuje pomocí dostupných zvedacích dveří AutoSense, což je u SUV poprvé.

Přístrojové desce dominuje 17,7″ obrazovka infotainmentu. Ta je podle Chevroletu o více než 75 % větší než největší dostupná obrazovka v modelu 2023. Standardem je šest portů USB, k dispozici je bezdrátové nabíjení a funkce WiFi hotspotu. Řidič se může podívat na větší 11,0litrový digitální přístrojový displej.

Po sklopení všech křesel je k dispozici 2 763 l nákladového prostoru
Po sklopení křesel se objeví nákladový prostor až 2 763 l

Chevrolet Traverse je vybavený průchozí středovou konzolou s elektronickou řadicí pákou převodovky umístěnou na sloupku. Automobilka dává k dispozici také vyhřívaná přední a vnější sedadla druhé řady, vyhřívaný volant a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka. Pro tento model je k dispozici také systém Super Cruise.

Další vylepšení nového modelu

Modely LS a LT budou k dispozici s modernizacemi Midnight a Sport Edition. Traverse má standardně nové přední a zadní osvětlení s LED diodami. Je vybavený několika standardními bezpečnostními a asistenčními technologiemi spolu s Chevy Safety Assist. Tato technologie zahrnuje automatické nouzové brzdění, ukazatel vzdálenosti, upozornění na čelní kolizi, asistenta pro udržování v jízdním pruhu s varováním před vybočením z jízdního pruhu, asistenta dálkových světel a přední brzdu pro chodce a cyklisty.

Cena

Informace o cenách Chevy zveřejní až blíže k zahájení výroby a do prodeje se dostane na začátku roku 2024. Cena modelu Traverse LS FWD pro rok 2023 začíná na 35 915 dolarech (762 000 korun). Ceny jsou včetně příplatku 1 395 dolarů (29 600 korun) za místo určení. Cena verze RS začíná na 46 440 dolarech (986 000 korun).

Zdroje: motor1, Vapol