Milán: 5 nejzajímavějších míst

Milán je známé jako hlavní město módy v Itálii. Je domovem hlavních italských módních značek, a proto je pro mnoho lidí nejoblíbenějším místem pro nakupování. Projděte se po ulici Via Montenapoleone v luxusní módní čtvrti Quadrilatero Della Moda a poznejte na vlastní kůži řadu špičkových módních domů.

Milán je také známé jako nejdůležitější obchodní centrum severní Itálie. Uvidíte zde budovy v nejrůznějších architektonických stylech, od renesančních až po ty s moderními skleněnými fasádami.

To, že bylo Milán od starověku centrem obchodu a podnikání, přineslo značné bohatství a zanechalo mu mnoho kulturních a architektonických skvostů.

Miláno je také městem umění a pyšní se mnoha muzei a galeriemi. K bohatému kulturnímu dědictví města přispívají také pozoruhodné kostely a hrady. Památky jako impozantní katedrála Duomo di Milano, La Scala a Galleria Vittorio Emanuele II spolu s fascinujícími hrady a skrytými mistrovskými díly známých umělců vyvracejí pověst Milána jako obchodníka a workoholika.

Další povinností je návštěva parku Sempione. Tento rozlehlý park se nachází v historickém centru města v blízkosti Oblouku míru (Arco Della Pace) a hradu Sforza. Den zakončete v jedné z krásných milánských restaurací, kde si vychutnáte vynikající místní jídlo a popijete nejlepší italská vína.

1. Navštivte impozantní katedrálu Duomo

Když přijdete na centrální náměstí Piazza del Duomo, nadchne vás nádherná expozice impozantní gotické katedrály Duomo di Milano. Stavba této katedrály začala ve 14. století a trvala dalších pět století. Dodnes je jedním z největších kostelů na světě.

Milánská katedrála je dominantou města. Má až 135 věží, více než 3 000 soch a pojme 40 000 lidí. Zajímavostí je, že v roce 1805 byl v milánském dómu korunován Napoleon Bonaparte italským králem.

Milánskou katedrálu každoročně navštíví více než 5 milionů lidí z celého světa. Návštěvníci mohou vystoupit na střechu katedrály a vychutnat si nádherný výhled na město.

katedrála Duomo

2. Prohlídka muzeí na hradě Sforza v Miláně

Hrad Sforzesco (Castello Sforzesco) se nachází nedaleko centra města a náměstí Piazza del Duomo. Toto středověké opevnění bylo postaveno v 15. století. Sloužil jako sídlo milánského vévody a později jako pevnost dobyvačných vojsk.

Po sjednocení Itálie v 19. století se hrad Sforza stal místem, kde bylo uchováváno kulturní dědictví Milána. Stal se také jednou z hlavních turistických atrakcí Milána.

Dnes se zde nachází šest muzeí, která si můžete prohlédnout při hledání výjimečných uměleckých děl. Mezi tato díla patří sbírka egyptského umění, četné obrazy, gobelíny a poslední socha slavného umělce Michelangela.

hrad Sforza

3. Zažijte úžasné San Siro

San Siro je slavný fotbalový stadion, na kterém hrají své zápasy populární italské kluby AC Milán a FC Inter. S kapacitou 80 000 diváků je San Siro jedním z největších fotbalových stadionů v Evropě.

Na San Siru se hrála dvě mistrovství světa v letech 1934 a 1990 a čtyři finále Poháru mistrů a Ligy mistrů.

Stadion má jedinečný design rozpoznatelný podle vysokých věží v rozích. Můžete se zúčastnit pěší prohlídky stadionu San Siro a dozvědět se o tomto fotbalovém chrámu více.

Prohlídky s průvodcem jsou k dispozici v desítce jazyků. Uslyšíte fascinující příběhy o stadionu, navštívíte šatny a dokonce se dostanete na hřiště. V muzeu San Siro si můžete prohlédnout sbírku dresů, které patřily legendárním hráčům.

San Siro v Miláně

4. Užijte si jedinečná operní a baletní představení v Miláně

Na náměstí Piazza Della Scala si můžete prohlédnout budovu z 18. století, v níž se nachází nejslavnější operní dům na světě Teatro alla Scala.

Působivý interiér operního domu La Scala vám vyrazí dech. Všichni operní pěvci a baletní tanečníci sní o tom, že se dostanou na jeviště před více než 2 000 diváků ve velkolepém hlavním sále La Scaly.

Ve stejné budově můžete navštívit také muzeum. Zde si můžete prohlédnout baletní kostýmy, hudební nástroje a kulisy z bohaté historie tohoto divadla.

Podívejte se na program akcí během vašeho pobytu v Miláně, kupte si vstupenku předem online a připravte se na velkolepé představení.

La Scala

5. Prohlídka nejstaršího nákupního centra v hlavním městě módy na světě

Galleria Vittorio Emanuele II je 150 let staré nákupní centrum mezi náměstími Piazza del Duomo a Piazza Della Scala. Je známá svou krásnou architekturou, skleněnou střechou a vysokou kopulí.

Galleria Vittorio Emanuele je jedním z nejatraktivnějších nákupních center v Evropě. Zaujme vás monumentální hlavní vchod s 38 metrů vysokým obloukem. Vnitřní podlahu zdobí atraktivní detailní mozaiky, které zobrazují erby Milána, Říma, Turína a Florencie.

Najdete zde mnoho kaváren a restaurací, knihkupectví, klenotnictví a samozřejmě luxusní butiky oblíbených značek jako Gucci a Prada. Některé podniky, jako například Caffe Biffi, zde fungují již více než 100 let.

Nákupní centrum Milána

Zdroj: GoWorldTravel, Towpoint