10 nejoblíbenějších kempů v Evropě

Portál „Camping.info“ vybral 110 nejoblíbenějších kempů v Evropě. Shrnuli jsme top 10!

Nejlepší kempy: Německo a Evropa

Portál „Camping.info“ vybral 110 nejoblíbenějších kempů v Evropě. Shrnuli jsme top 10!

Obsah

  1. Top 10 nejoblíbenějších kempů v Evropě
  2. Německo
  3. Rakousko
  4. Švýcarsko

„Camping.info“ vybral 110 nejoblíbenějších kempů v Evropě: Představujeme 10 nejlepších kempů seřazených podle Německa, Rakouska a Švýcarska.

TOP 10 NEJOBLÍBENĚJŠÍCH KEMPŮ V EVROPĚ

Díky „camping.info Award 2022“ od společníka na cesty „camping.info“ známe nejen nejlepší kempy v Německu, ale také nejoblíbenější kempy v Evropě. O každoroční ceně rozhodují sami táborníci, kterou destinaci považují za nejlepší. Portál shrnul 110 nejoblíbenějších kempů v Evropě do žebříčku. Z 228 000 hodnocení, která zahrnují spokojenost hostů, počet hodnocení a jejich aktuálnost. Top 10 není v Itálii, Chorvatsku apod., ale často v Německu.

Německo

Sonnensee camping

„Přírodní, rodinný a sportovní kemp Sonnensee“ v Dolním Sasku se probojoval na desáté místo. Čtyřhvězdičkový kemp nabízí na 640 000 metrech čtverečních mnoho zábavných a sportovních akcí pro děti i dospělé. V kempu se nachází Slunné jezero s písečnou pláží. 

Cena za jednu noc začíná na 20 eurech.

Adresa:  Waldstraße 99, 30629 Hannover
Otevírací doba: celoročně

Deváté místo patří „Campingpark Kalletal“ v Severním Porýní-Vestfálsku. Nachází se mezi Weserbergland a Teutoburským lesem a najdete zde kemp s jezerem ke koupání, písečnou pláží a wellness oázou. Pokud si s sebou nepřivezete karavan, nebo obytný vůz, můžete se ubytovat i v chatkách. 

Ceny začínají od 29 eur.
Adresa:  Seeweg 1, 32689 Kalletal-Stemmen
Otevírací doba:  01.04. do 06.11.

Ve Šlesvicku-Holštýnsku se kemp „Ostseecamping Familie Heide“ umístil na osmém místě. Oblast louky o rozloze 30 hektarů se nachází v přírodní rezervaci „Mittel-Schwansen“. S vlastním supermarketem, Happy Kids Clubem a napojením na pekárnu, pizzerii a Baltské moře už nic nestojí v cestě rodinné dovolené. 

Noc stojí od 26 eur.
Adresa:  Strandweg 31, 24369 Kleinwaabs
Otevírací doba:  01.04. do 31.10.

Šesté místo patří „CampingPlatz Ecktannen“. Nachází se v Meklenbursku-Předním Pomořansku, poblíž vnitrozemského jezera Müritz a národního parku Müritz. Vedle koupaliště v kempu je škola surfování a plachtění, dětská zoo, hřiště na minigolf a hřiště. 

Cena za jednu noc začíná od 28 eur.
Adresa:  Fontanestraße 66, 17192 Heilbad Waren (Müritz)
Otevírací doba:  celoročně

Třetí nejoblíbenější kemp v Evropě je ve Šlesvicku-Holštýnsku. „Rosenfelder Strand Ostsee Camping“ se nachází přímo u Baltského moře a má lesní a vodní hřiště a také WiFi.

Přenocování zde stojí 28 eur.
Adresa:  Rosenfelder Strand 1, 23749 Rosenfelde-Grube
Otevírací doba:  25.03. do 23.10.

Již druhým rokem po sobě se „Campingpark Kühlungsborn“ umístil na prvním místě mezi nejoblíbenějšími kempy v Evropě. Nachází se v Meklenbursku-Předním Pomořansku a rozkládá se na 12 hektarech přímo u Baltského moře. Kempový park nabízí mnoho volnočasových aktivit. Moře je také jen 50 metrů daleko. 

Noc stojí od 30 eur.
Adresa:  Waldstraße 1b, 18225 Kuehlungsborn
Otevírací doba:  11.03. do 15.01.

Rakousko

Camping Murinsel Rakousko

„Camping Murinsel“ ve Štýrsku (Rakousko) je na sedmém místě. Na pozemku o rozloze 50 000 m2 se nachází velký přírodní rybník, hostinec a dětské hřiště. Golf, jízda na koni a turistické příležitosti jsou v bezprostřední blízkosti. 

Jedna noc stojí od 25 eur.
Adresa:  Teichweg 1, 8734 Großlobming
Otevírací doba:  celoročně.

Páté místo kemp s názvem „Camp MondSeeLand“ docela mysticky. Toto místo je obklopeno přírodou v Horním Rakousku. Jsou zde místa pro kempery i rekreační domy. Kromě zážitkového lesa pro děti areál nabízí také bazén, jezírko a taneční večery ve společných prostorách. 

Noc v MondSeeLand stojí od 28 eur.
Adresa:  Punzau 21, 5310 Mondsee/Tiefgraben
Otevírací doba:  01.04. do 03.10.

„Grubhof“  u Salzburgu (Rakousko) je druhým nejoblíbenějším kempem v Evropě. Čtyřhvězdičkový kemp má prostorná hřiště, stanový prostor a wellness bazén před horským panoramatem.

Cena za jednu noc začíná od 30 eur.
Adresa:  Grubhof 39, 5092 St. Martin bei Lofer, Salzburger Saalachtal
Otevírací doba:  celoročně

Švýcarsko

Camping Hüttenberg Švýcarsko

Čtvrté místo patří „Camping Hüttenberg“ v Horním Švýcarsku. Hřiště je na kopci na okraji lesa s výhledem na Untersee. Odtud můžete vyrazit na túry a výlety na kole nebo si udělat výlet na květinový ostrov Mainau. 

Noc stojí 35 eur.
Adresa:  Hüttenberg 3, 8264 Eschenz
Otevírací doba:  12.04. do 18.10.

*Všechny informace o adresách a otevírací době bez záruky

Zdroj: Autozeitung de, Top-nosiče