Plážový průvodce: Nejkrásnější pláže na Sicílii

Pobřeží o délce 1152 kilometrů a tři moře, která obklopují ostrov. Na dovolené na Sicílii si položíte jen jednu hlavní otázku. Kde je tady nejlepší pláž? Ukážeme vám ta nejkrásnější místa ke koupání.

Tři v jednom: Poloha ostrova Sicílie na cípu italské pevniny znamená, že při dovolené máte na výběr ze tří moří. Sicílii obklopuje na východě Jónské moře, na severu Tyrhénské moře a na jihu Středozemní moře. Na pobřeží dlouhém 1152 kilometrů tedy najdete velké množství dovolenkových pláží. Která je vhodná pro koho? Máme pro vás přehled.

Pláž Mondello

Pláž Mondello se nachází pouhých 20 minut od Palerma. Je oblíbeným místem setkávání. Jeden a půl kilometru dlouhá pláž bývala hotspotem pro bohaté a slavné, dnes sem jezdí místní i rekreanti a užívají si panorama, protože pláž je exponovaná mezi Monte Pellegrino a Monte Gallo.

Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější pláže na Sicílii. Pojďte si s námi užít tu nádheru.
Mondello je vystaveno mezi Monte Pellegrino a Monte Gallo

Pláž Mondello je také hotspot pro surfařskou scénu a je známá jako jedno z nejlepších míst v Itálii, kde lze chytit ty nejlepší vlny. Na své si ale přijdou i ostatní návštěvníci, protože infrastruktura je skvělá: jsou zde restaurace, bary a plážové kluby.

Pláž San Vito Lo Capo

Všestranná pláž se nachází na severozápadě Sicílie: pláž San Vito Lo Capo má pro každého něco. Pobřeží se táhne přes tři kilometry. K dispozici jsou slunečníky, lehátka, obchody a půjčovny vybavení k vodním sportům. V nedalekém městě je mnoho restaurací, barů a hotelů.

Pohled na město San Vito lo Capo na Sicílii

Plážová promenáda je skvělá na procházky a v okolí je mnoho výletních cílů, včetně majáku a Monte Monaca. Na své si na pláži přijdou i milovníci vodních sportů: každoročně se zde koná velký festival kitesurfingu.

Pláž Capo d’Orlando

Na severním pobřeží je oblíbenou destinací plážové městečko Capo d’Orlando. Podél rybářské vesnice se táhne osmikilometrová pláž, kde se střídají plážové úseky, zátoky a útesy.

Pláž Capo d’Orlando se táhne v délce osmi kilometrů

Nejkrásnější je zátoka San Gregorio s výhledem na Liparské ostrovy a ostrovy Alicudi a Filicudi. Do vesnice, kde můžete jíst to, co rybáři přivezli na břeh. Nejčerstvějším rybám a mořským plodům, to tak trvá na talíř jen pár minut.

Cefalu

Na severu leží středověké město Cefalù. Je tu jen jedna pláž, ale má všechno. Z písečné pláže máte skvělý výhled na charakteristické domy a na plážové promenádě najdete mnoho barů a kaváren.

Pláž Cefalu a staré město na pobřeží Palerma

Pláž je velmi oblíbená v hlavní sezóně kvůli blízkosti malebného městečka. Samozřejmostí je vybavení s lehátky, slunečníky a sprchami. Ale pokud chcete, soukromí, můžete si pronajmout prázdninový dům s vlastní částí pláže.

Caldura 

Nedaleko Cefalù se nachází skrytá pláž Caldura, považovaná za klidnou alternativu k Cefalù. Abyste se dostali k vodě, musíte sejít po skrytém schodišti.

Abyste se dostali na pláž Caldura, musíte sejít po skrytém schodišti

Ti, kteří se překonají a dorazí až dolů, jsou odměněni malebnou oblázkovou pláží. Tu obklopují bizarní skály a malebné zátoky s modrými vlnami a spoustou slunce.

Zdroj: reiseporter.de, Vapol