Běží na benzín, je elektrický – to je Nissan Qashqai e-Power

Přichází Nissan Qashqai e-Power, nový hybrid s elektrickým pohonem 190 HP a benzínovým motorem / generátorem, bez zástrčky.

Letos v létě Nissan představí na evropském trhu nový a zajímavý motor pro nový Qashqai. Onen hybrid s názvem e-Power, který přemění japonská SUV na elektrické auto, které je poháněno benzínem a s připojením zástrčky.

Nissan Qashqai e-Power

Tento nový Nissan Qashqai e-Power představuje nejnovější evoluci hybridního systému (technicky „sériový hybrid“ nebo „rozšiřovač dojezdu“). E-Power, je v Japonsku dostupný od roku 2017. Kompresní poměr, který funguje výhradně jako elektrický generátor pro dobíjení baterie, která pohání elektromotor, který dodává točivý moment a výkon na přední kola.

Elektrický benzínový motor nebo výkon 190 koní

Systém e-Power v této konfiguraci tedy vidí vybitých 190 HP až 330 Nm elektromotoru na zem. Přičemž benzinový motor 1,5 se vždy připravuje vyrábět (přes invertor) energii pro baterii. A to pouze pro elektromotor. Pro oba v případě většího výkonu pomocí akcelerátoru.

Nissan Qashqai e-Power

Není zde tedy žádné dobíjecí místo, ale pouze klasické víčko palivové nádrže. To se běžně plní benzínem. Nissan deklaruje průměrnou spotřebu a emise CO2 z výfuku by se měly pohybovat kolem 119 g / km.

Nová pohonná jednotka Nissanu Qushqai e-Power, která bude k dispozici u prodejců za několik měsíců, slibuje snížení spotřeby paliv a emisí. A to, zejména ve městě. Je to proto, že zážehový motor vždy běží v optimálních otáčkách. Protože Nissan patentovaný variabilní kompresní poměr zvyšuje nebo snižuje zdvih pístu automaticky.

Tepelný motor se zvyšuje s rychlostí

Aby se zlepšil akustický komfort a jízda se více podobala tradičnímu vozu, vyvinul Nissan systém Linear Tune, který přizpůsobuje otáčky motoru rychlosti vozu, i když není nikdy spojen s koly. Nové Nissanu Qashqai e-Power nechybí technologie e-Pedal Step pro zrychlování a brzdění pouze pomocí plynového pedálu, kterou lze aktivovat tlačítkem na středové konzole.

Nissan Qashqai e-Power

Qashqai e-Power se připojí k ostatním již dostupným motorizacím nebo hybridním zážehovým verzím, v počtu 140 až 158 ks a s pohonem dvou nebo čtyř kol.

Zdroj: motor1, Vapol.cz