Unikátní restaurace na úžasných místech

Jídlo je hlavním důvodem, proč chodíme do restaurace, ale nemůžeme popřít, že na zážitek má vliv i umístění. A i když nemusíte zacházet do extrémů, abyste vytvořili příjemnou atmosféru, stolování na neobvyklých a nečekaných místech je něco vzrušujícího.

Pokud vám nápad zní lákavě, budete rádi, když budete vědět, že na vulkánech, jeskyních, korunách stromů a dokonce i hluboko pod mořem jsou restaurace. Jedná se o nejunikátnější restaurace na těch nejúžasných místech.

Restaurace v letadle

Restaurace Colorado Springs, Colorado

Místo: Colorado Springs, Colorado

Druh jídla: Americká

Pravděpodobně jste viděli letadla přeměněná na Airbnbs, ale viděli jste někdy nějaké přeměněné na restauraci?

Pokud vás tato myšlenka zaujala, můžete se vydat do Colorado Springs a jíst hamburgery a nachos v tankeru Boeing KC-97 z roku 1953. S 275 sedadly a spoustou leteckých memorabilií je to americká restaurace, jak jste ji nikdy předtím neviděli.

Oběd v moři

Bora Bora

Místo: Bora Bora, Francouzská Polynésie

Druh jídla: Současné, mořské plody

Jediná věc, která překonala stolování u moře, je stolování v moři, zvláště pokud je tímto mořem krásný jižní Tichý oceán.

Hosté hotelu Le Méridien Bora Bora si mohou vyžádat oběd v z laguně, který zahrnuje stolování u malého piknikového stolu, který se nachází přímo u pobřeží a je ozdoben nádherným výhledem na polynéské hory.

Hotel tento zážitek nepropaguje, takže je poskytovaný pouze známým hostům, kteří o to požádají.

Restaurace v italské jeskyni

Restaurace Grotta Palazzese

Místo: Puglia, Itálie

Druh jídla: Italská

Tato restaurace se nachází v hluboké jeskyni na útesu s výhledem na nádherné Jaderské moře. Díky své poloze je oblíbeným místem k jídlu již od 18. století, kdy sem přijížděli bohatí Italové stolovat a vychutnávat si výhledy.

Od té doby se mnoho nezměnilo, až na to, že mezinárodní cestovatelé jsou si nyní skutečně vědomi jeho existence. Ale kouzelná atmosféra poslechu nárazu moře o skály, zatímco si pochutnáváte na vynikajícím italském jídle, zůstává stejná.

Jen si uvědomte, že ceny jídla jsou přemrštěné, díky jedinečné poloze restaurace.

Ledová restaurace

Restaurace Snow Village

Místo: Kittila, Finsko

Druh jídla: Skandinávské

Snow Village se nachází ve finském Lap Lands nad polárním kruhem. Je jedním z mála ledových hotelů, které jsou každý rok přestavěné výhradně z ledu.

A i když je pobyt zde stejně výstřední jako úžasný, návštěva jeho ledové restaurace není nic k posměchům. Očekávejte regionální potraviny, jako je restovaný sob, smažený arktický silon a jikry ze síha.

Pravděpodobně budete jíst rychle, aby vám jídlo nevychladlo, ale vzpomínky na toto jídlo vás hned tak neopustí.

Večeře s žirafami

Restaurace Giraffe Manor

Místo: Nairobi, Keňa

Druh jídla: Současná

Pravděpodobně nejslavnější hotel v Keni, Giraffe Manor, je proslulý žirafami Rothschildovými, které se zde volně potulují.

Nepřeháníme, když říkáme „svobodně“, protože žirafy mohou jít kamkoli, dokonce i vklouznout do hotelové restaurace. To je samozřejmě součástí přitažlivosti podniku, který ochotně nechává svá okna otevřená, aby si hosté mohli pořizovat snímky, jak se dělí o jídlo s jednou ze žiraf.

Všechny žirafy jsou obyvatelé sousední svatyně Giraffe Center a je o ně dobře postaráno.

Vodopádová restaurace

Restaurace v letovisku Villa Escudero

Místo: Tiaong, Filipíny

Druh jídla: Filipínské

Tento vodopád, který se nachází poblíž Manily v letovisku Villa Escudero, vám umožní vychutnat si filipínské jídlo a přitom si máčet nohy ve vodopádu.

Na úpatí mohutného vodopádu jsou prostřené stoly a strávníkům se doporučuje, aby si zuli boty, brodili se a nechali se při jídle masírovat vodou. Poté se důrazně doporučuje koupel celého těla.

Toto je jedna restaurace, do které určitě budete chtít vzít i děti. Děti to tu milují.

Podvodní restaurace

Místo: Ostrov Hurawalhi, Maledivy

Druh jídla: Moderní

Po celém světě existuje několik podvodních restaurací, ale Hurawalhi Resort 5.8 Undersea je vyrobená kompletně ze skla. Potěšíte své chuťové buňky a vychutnáte si 360stupňový výhled na korálové útesy v Indickém oceánu.

Název naráží na hloubku, ve které se restaurace nachází, 5,8 metru, neboli asi 19 stop hluboko. Pouze 10 stolů má výsadu stolovat, protože nad nimi a kolem nich plavou žraloci, ryby a další mořští živočichové. Jistě, můžete to získat v akváriových restauracích, ale není to stejné, když vidíte divokou zvěř v jejím vlastním prostředí.

Aby to bylo ještě lepší, jídlo je čerstvé. Degustační menu jsou skvělá. A restaurace skutečně podporuje uvolněné korály, které pomáhají posilovat útes.

Restaurace Treehouse

Místo: Ko Kut, Thajsko

Druh jídla: Moderní fusion

Možná jste snili o tom, že Vás vynesou do nebe v obřím lusku, zatímco se k vám z deštného pralesa řítí dobrodružní číšníci, aby vám přinesli chutné jídlo.

Dobře, pravděpodobně jste nesnili o něčem tak konkrétním, ale tento koncept rozhodně zní spíše jako fantastický tlach 7letého dítěte než jako skutečná luxusní restaurace v Thajsku.

Součástí zážitku z resortu Soneva Kiri je, že můžete povečeřet v baldachýnu deštného pralesa Koh Kood. Jídlo je úžasné a s číšníky to nepřeháníme.

Zdroj: Far&Wide, Towpoint