Range Rover Evoque debutuje s novými světlomety

Range Rover Evoque 2024 vypadá na první pohled velmi podobně jako model 2023. Ve světě faceliftů je tento model poměrně malý

Range Rover Evoque 2024 vypadá na první pohled velmi podobně jako model 2023. Ne že by odcházející model nebyl příjemný na pohled, ale ve světě faceliftů je tento řádně malý. Změny tu však jsou, a to nejen v tom, jak toto luxusní SUV vypadá, ale i v tom, jak se chová k cestujícím uvnitř.

Vylepšený model Evoque

Začněme vizuální stránkou, konkrétně u mřížky chladiče. Na místě se nachází nový vzor ve stylu mřížky, který přijal tenké obdélníky namísto nepravidelných šestiúhelníků. Po obou stranách masky chladiče jsou nové světlomety, které vypadají k nerozeznání od současného modelu.

Po obou stranách masky chladiče jsou nové světlomety, které vypadají k nerozeznání od současného modelu
Model Evoque 2024 má nové světlomety

Jedná se o nová LED světla Pixel 1, která obsahují třikrát více LED diod než dříve. Každé světlo navíc obsahuje čtyři pixelové moduly s LED diodami, které jsou individuálně ovládané a promítají různé množství světla do různých směrů. V Evropě patří tato světla ke standardní výbavě Dynamic HSE a Autobiography.

Novinkou pro model Evoque 2024 jsou také čerstvá kola o průměru až 21 palců. Mezi nové barvy exteriéru patří modrá Tribeca, bronzová Corinthian a šedá Arroios.

Interiér

Uvnitř kokpitu se toho děje o něco víc. Řidič a spolujezdec na předním sedadle si okamžitě všimnou nového 11,4″ středového dotykového displeje orientovaného na šířku, který však není jen tak plácnutý na místě. Jedná se o zakřivenou obrazovku, která se připevňuje mimo palubní desku ve stylu plovoucího displeje. Je umístěná nad novou středovou konzolou. Ta eliminuje fyzické ovládací prvky s výjimkou přepracované řadicí páky. Výsledkem je extrémní minimalismus, který přenáší mnoho funkcí vozidla buď na volant, nebo na dotykovou obrazovku.

Řidič a spolujezdec na předním sedadle si okamžitě všimnou nového 11,4" středového dotykového displeje orientovaného na šířku, který však není jen tak plácnutý na místě
Uvnitř vozu se nachází nový zakřivený displej

Pokračujeme-li v technických novinkách, Range Rover Evoque 2024 využívá nejnovější informační a zábavní systém Pivi Pro 2. Ten podporuje bezdrátové systémy Apple CarPlay a Android Auto a pro hlasové ovládání je integrovaná Amazon Alexa 10. A pak jsou tu kamery, systém, který podle JLR patří k nejpropracovanějším sestavám ve třídě Evoque. Prostorovou 3D kameru doplňuje pozemní kamera ClearSight a vnitřní zadní kamera. Automobilka také uvádí, že systém čištění vzduchu v kabině Plus patří k nejlepším ve třídě a je v modelu Evoque k dispozici poprvé.

Výbavy modelu a cena

V Evropě je Evoque 2024 k dispozici ve výbavách S, Dynamic SE, Dynamic HSE a Autobiography. Na výběr jsou pohonné jednotky s 1,5l tříválcovým mild-hybridním zážehovým motorem o výkonu 160 koní nebo 309 koní s plug-in hybridním systémem. Mild-hybridní motor o objemu 2,0 litru přináší 249 koní při spalování benzinu nebo 163 koní nebo 204 koní s naftou.

V Evropě je Evoque 2024 k dispozici ve výbavách S, Dynamic SE, Dynamic HSE a Autobiography
Range Rover Evoque je k dispozici ve čtyřech výbavách

Cena modelu Range Rover Evoque 2024 začíná na 49 800 eurech (1 182 000 korun). Informace specifické pro Severní Ameriku, včetně motorů, výbavy a cen, se dozvíme brzy.

Zdroje: motor1, Vapol