Karoserie Oettinger pro hatchbacky VW Golf GTI a R MkVIII

Osmá generace Volkswagenu Golf GTI se začala prodávat teprve před několika měsíci a VW již naplno pracuje na možnostech vnějšího designu, které dodávají hot hatchbacku MkVIII větší šmrnc. Modely Volkswagen Golf GTI a R z roku 2022 mají nyní k dispozici továrně schválené úpravy karoserie navržené německou tuningovou společností Oettinger Sports Systems. Ta je na trhu již od roku 1946.

Vylepšete svůj sportovní kompakt V-Dub těmito vylepšeními schválenými výrobcem.

Golf GTI

Vyznavači V-Dubu, kteří chtějí vylepšit vzhled nově přepracovaného hatchbacku, si nyní mohou své auto upravit pomocí karosářské sady Oettinger, která zahrnuje přední splitter, zadní difuzor a střešní spoiler. Máme k dispozici jako individuální vylepšení prostřednictvím internetového obchodu s díly a příslušenstvím Volkswagen. Jejich cena se pohybuje 10 900 Kč, 12 600 Kč a 10 900 Kč. Zákazníci se mohou rozhodnout nechat si tyto díly nalakovat a nainstalovat u prodejce nebo v nezávislém servisu.

K dalšímu volitelnému příslušenství patří integrované LED směrovky Osram pro kryty bočních zrcátek a samonivelační středové kryty kol specifické pro daný model. Zůstávají ve svislé poloze (takže si můžete přečíst logo, aniž byste museli otáčet hlavou). Směrová světla mají sekvenční plynulý pohyb, který začíná ve vnitřním krytu zrcátka a pohybuje se směrem k vnějšímu okraji. Pokud jde o ceny, sada středových krytů stojí 3 900 Kč, zatímco sekvenční směrová světla vás vyjdou na 5 680 Kč.

Golf GTI

Sportovní hatchback Golf GTI opět spoléhá na 2,0litrový turbodiesel EA888. Ten poskytuje 241 koní ve verzi GTI nebo 315 koní ve výkonnější verzi R. Oba modely se reálně ucházeli v soutěži Auto roku 2022 časopisu MotorTrend. Do finále se nedostaly kvůli příliš tvrdé jízdě a frustrujícímu dotykovému ovládání interiéru. Nelze popřít, jak zábavné je řízení těchto sourozenců VW – jen si přejeme, aby ovládání interiéru nebylo tak přeplácané.

Zdroj: MotorTrend, Vapol