Robotický systém RPD 35 je skutečný rychlík

Built Robotics uvádí, že její autonomní robotický systém RPD 35 je třikrát až pětkrát rychlejší než ruční plošiny pro hloubení pilot

Společnost Built Robotics uvádí, že její autonomní robotický systém RPD 35 je třikrát až pětkrát rychlejší než ruční plošiny pro hloubení pilot.

Robotický systém RDP

Společnost Built Robotics uvedla na trh nový robotický systém s označením RPD 35. Jedná se o plně autonomní robotický pilotovač, který integruje data z průzkumu, distribuci pilot, hloubení pilot a inspekci. Společnost tvrdí, že je první na světě a dokáže rozmístit základy pro solární elektrárny až pětkrát rychleji než standardní metody instalace.

Společnost Built Robotics uvádí, že RPD 35 dokáže s dvoučlennou posádkou nainstalovat odhadem 300 pilot za den. To představuje výrazné zvýšení efektivity ve srovnání se 100 jednotkami, které obvykle instaluje běžný tým za den.

Jak celý systém funguje

RPD 35 přidává ke standardnímu rypadlu čtyři komponenty, které společně usnadňují autonomní proces hloubení pilot. Ocelová ramena se vysouvají z obou stran rypadla a podpírají dva koše, které dohromady pojmou téměř 200 pilot. Na konci ramene rypadla je umístěná na míru navržená sestava kladiva. Tato sestava piloty zatlouká do země, a to až 500krát za minutu silou 17,79 kN. V průměru dokáže jednotka umístit jednu pilotu za 73 sekund.

Řídící software

Exosystém (CPU) řídí celou operaci a zatlouká piloty s přesností pod centimetr. Kapalinou chlazený počítačový procesor Intel Xeon a grafické procesory Nvidia pohánějí systém vidění Exosystém.

Konstrukce počítače se vyznačuje odolností proti nárazům a vibracím a také robustní ochranou proti vniknutí vody a prachu, přestože je instalovaný na vnější straně rypadla a vystavený potenciálně drsným podmínkám na staveništi. Na webových stránkách společnosti Built Robotics je uvedené, že počítač Exosystém je kompatibilní s většinou středně velkých rypadel pozdní velikosti od 15 do 50 tun.

Společnost Built Robotics uvádí, že se od roku 2018 podílela na více než 2 GW solárních instalací. Nasazení prvních jednotek RPD 35 se plánuje na čtvrté čtvrtletí roku 2023.

Zdroje: pv-magazine, TowPoint