Alfa Romeo Milano 2024: Objevte nový design italské automobilky

Přichází nový model Alfa Romeo Milano 2024. Představuje svěží design této slavné italské značky a zaměřuje se výhradně na evropský trh

Prohlédněte si nový model Alfa Romeo Milano 2024. Představuje svěží design této slavné italské značky a zaměřuje se výhradně na evropský segment kompaktních vozů. Můžete mít buď hybridní, nebo plně elektrickou verzi plnou čistoty, vášně a duše, jakou od Alfy Romeo očekáváte. Přinášíme vše, co potřebujete o novém voze vědět.

Milano představuje nový design značky Alfa Romeo

Společnost výslovně uvádí, že tento kompaktní vůz zahrnuje nový design značky Alfa Romeo. Krátké převisy vpředu i vzadu s širokými blatníky a vysokou linií břicha mu dodávají svalnatý vzhled. Kromě absence koncovek výfuku mají být elektrické modely identifikovatelné podle skromné masky chladiče s vyříznutým ikonickým logem společnosti.

Hybridní modely mají tradiční masku chladiče s klasickým nápisem Alfa Romeo
Přední maska Alfy Romeo Milano

Hybridní modely mají tradiční masku chladiče s klasickým nápisem Alfa Romeo, ale oba se nacházejí mezi světlomety s děleným designem označovaným jako „3+3“. Standardem jsou 18palcová kola, u výbavy Performance jsou k dispozici 20palcová kola.

Rozměry a výbava modelu Milano

S délkou 4 metry a šířkou téměř 182 cm se Milano rozhodně řadí do kompaktní třídy. Objemné proporce vytvářejí uvnitř za zadními sedadly nákladový prostor o objemu 399 litru, což je podle Alfy nejlepší hodnota v kompaktní třídě.

Vepředu najdete kokpit se dvěma 10,25palcovými digitálními obrazovkami. Jedna je určená řidiči a druhá slouží jako středová obrazovka infotainmentu. Najdete zde také spoustu tlačítek pro běžně používané funkce. Uspořádání je stejné, ať už si vyberete hybridní, nebo elektrické pohony.

Pod kapotou – na výběr je několik pohonných jednotek

Když už mluvíme o pohonném ústrojí, elektrické verze jsou vybavené jedním motorem s baterií o kapacitě 54 kWh. Ve standardním provedení generuje 156 koní a má dojezd 410 km v cyklu WLTP.

Výbava Veloce zvyšuje výkon na 240 koní a navíc získáte mechanický samosvorný diferenciál s upraveným řízením, modernizované odpružení, velké brzdy a již zmíněná 20palcová kola s výkonnými pneumatikami. Alfa Romeo se nezmiňuje o kompromisu za dojezd, ale všechny elektrické verze se mohou rychle nabít z 10-80 % za 30 minut na rychlonabíječkách DC o výkonu 100 kW.

Volba hybridní verze Milano znamená přeplňovaný tříválcový motor o objemu 1,2 litru a elektromotor o výkonu 21 kW integrovaný do šestistupňové dvouspojkové převodovky. Alfa Romeo uvádí celkový výkon 136 koní, který pohání buď přední kola, nebo všechna čtyři kola ve výbavě Ibrida Q4.

Hybridní verze Alfy Romeo může jezdit pouze na elektřinu rychlostí až 149 km/h. Nikde však není žádná informace o tom, jak daleko můžete dojet bez zapnutí benzinového motoru.

Model určený pro Evropu

Model Milano se neobjeví na trhu v Severní Americe. Zástupci Alfy Romeo potvrdili, že Milano je určené výhradně pro Evropu.

Pro ty za oceánem bude Milano Speciale stát jako startovní model, který bude k dispozici buď v hybridní, nebo elektrické verzi. Tato speciální edice dostane jedinečné čalounění, kola a je vybavená širokou škálou technických prvků včetně asistenčních systémů 2. úrovně.

Ceny zatím neznáme; hybridní modely s pohonem všech kol se objeví později v průběhu roku.

Zdroje: motor1, TowPoint