DS 9 E-Tense 250 – recenze

Nový DS 9 E-Tense 250 poskytuje vylepšený elektrický dojezd a vyšší účinnost díky větší baterii, spoustě sad a výraznému zdokonalení

Tento nový DS 9 E-Tense 250 dává větší smysl než vlajková verze 4×4 360. Poskytuje vylepšený elektrický dojezd a vyšší účinnost díky větší baterii, spoustě sad a výraznému zdokonalení. Tento balíček je však zklamáním omezenou praktičností a mírně nervózní jízdou. To znamená, že tento velký sedan neposkytuje stejnou úroveň pohodlí jako jeho prémioví konkurenti. V důsledku toho pravděpodobně zůstane specializovanou volbou.

DS 9 E-Tense 250

Téměř 90 % všech prodaných vozů DS 9 jsou plug-in hybridní modely E-Tense, na které francouzská značka zaměřila svůj vývoj. Výsledkem tohoto zaměření je model E-Tense 250.

Sedí vedle výkonné vlajkové lodi 4×4 360 a nahrazuje starou verzi 225 a přináší technologické pokroky, které rozhodně stojí za to. Nejpozoruhodnější je zvětšená 15,6kWh baterie, která umožňuje dojezd na čistě elektrický pohon až 74 km. Je zde také o něco více výkonu, celkem 247 koní.

Větší baterie a potenciál pro více čistě elektrický provoz však znamenají, že 250 je také účinnější. Vypouští 26 g/km CO2, a proto spadá do osmiprocentního pásma daně z naturálních dávek.

Jeho cena se pohybuje od 1,375 milionů korun v provedení Performance Line + a stoupá na 1,463 milionů korun u Rivoli +. To však může být pro některé lidi problémový bod.

Vylepšení

Balíček má ale mnoho pozitiv, z nichž první je zdokonalení. Jedná se o prémiový vůz značky s prémiovými aspiracemi, který jde po plug-in strojích od zavedených rivalů, jako je BMW a Audi, a v některých ohledech se jim vyrovná.

Akustické sklo je standardem, takže na cestách je DS 9 tichý. K tomu mu dále pomáhá flexibilní režim bez emisí a plně elektrická maximální rychlost 135 km/h. Ale i když běží benzinový motor, pokud udržujete akceleraci rozumnou, nejvíce uslyšíte tupý hukot v pozadí, protože 1,6l turbo jednotka odchází s pomocí elektromotoru.

Sprint z 0-100 km/h trvá 8,1 sekundy, a i když to nikdy není rychlé, výkon je adekvátní. Natahování DS 9 tímto způsobem je v rozporu s jeho nastavením, stejně jako rychle hnát se v zatáčkách.

V interiéru se nachází 12,3 palců široká digitální přístrojová deska, 12 palců široká dotyková obrazovka se satelitní navigací, Apple CarPlay a Android Auto, bezklíčové ovládání, LED světla, elektricky nastavitelná vyhřívaná sedadla, kulaté parkovací senzory a couvací kamera
Interiér

Při rozumných rychlostech je dostatek klidu, ale jeďte o něco rychleji a ovládání karoserie se rozpadá, zatímco velká kola se někdy agresivně odrážejí, což narušuje jízdní komfort. Tato vlastnost je přítomna při normálních rychlostech. Řekli bychom, že nastavení podvozku poskytuje dostatek pohodlí. Ale není tak konzistentní ve způsobu, jakým se vypořádává s nerovnostmi.

Na rozdíl od některých jiných modelů na EMP2, platformě, na které je DS 9 založený, tento velký sedan nabízí dobrou úroveň prostoru pro nohy vzadu. Tento dlouhý rozvor napomáhá praktičnosti a také dodává elegantnímu vnějšímu profilu, umocněnému obloukovitou linií střechy. To ale znamená, že prostor nad hlavou je spravedlivý. Je zde méně místa než u prémiových rivalů a velkých mainstreamových konkurentů, jako jsou Škoda Superb a Volkswagen Passat.

Výbava

DS udělalo s DS 9 dobrý pokrok. Nicméně kombinace materiálů, povrchových úprav a umístění klíčových ovládacích prvků v kabině by mohlo být lepší. S objemem 510 l je však úroveň zavazadlového prostoru dobrá, zejména na PHEV.

DS udělalo s DS 9 dobrý pokrok. Nicméně kombinace materiálů, povrchových úprav a umístění klíčových ovládacích prvků v kabině by mohlo být lepší. S objemem 510 l je však úroveň zavazadlového prostoru dobrá, zejména na PHEV.
DS 9 E-Tense 250

Ve standardní výbavě je spousta sady, jako jsou 19 palců široká kola, 12,3 palců široká digitální přístrojová deska, 12 palců široká dotyková obrazovka se satelitní navigací, Apple CarPlay a Android Auto, bezklíčové ovládání, LED světla, elektricky nastavitelná vyhřívaná sedadla, kulaté parkovací senzory a couvací kamera. Tkanina Alcantara a spousta bezpečnostních technologií jsou součástí výbavy Performance Line +.

Kvalita se zdá dobrá a design, ať už tomu říkáte vkus nebo úzkostlivý, je rozpoznatelný. Design nabízí něco, co jeho němečtí konkurenti nenabízejí. Jestli to vznáší vaši loď a přiláká vás to ke koupi, je otázka, zda máte 1,5 milionu korun. Ale vzhledem k tomu, že prodeje velkých sedanů ve Spojeném království jsou na skluzu a SUV jsou stále na vzestupu, nevidíme DS 9 jako velkého hráče a narušení současného stavu.

Zdroje: autoexpress, Towpoint