Bentley Speed Six – legenda dorazí do Goodwoodu

Bentley Speed Six je zásadním modelem v historii značky a nyní tato klasika ožívá představením řady Speed Six Continuation Series

Bentley Speed Six je zásadním modelem v historii značky díky vítězství v závodech 24 hodin Le Mans v letech 1929 a 1930. Společnost nyní tuto klasiku oživuje představením řady Speed Six Continuation Series by Mulliner na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Pro zákazníky jich plánuje postavit 12 a všechny již mají své kupce.

Oživený legendární vůz Speed Six

Speed Six je vybavený řadovým šestiválcem o objemu 6,5 litru. Podle dynamických testů dosahuje výkon 205 koní, což je o 5 koní méně než u původních soutěžních motorů z roku 1930.

Bentley Speed Six je zásadním modelem v historii značky díky vítězství v závodech 24 hodin Le Mans v letech 1929 a 1930
Bentley Speed Six vyhrál v letech 1929 a 1930 závod v Le Mans

Speed Six Continuation Series je tak blízko původnímu vozu, jak jen to jde. Bentley používá kombinaci původních výkresů a poznámek mechaniků z archivu. Navíc má k dispozici skutečný soutěžní vůz z roku 1930 pro závod 24 hodin Le Mans a exemplář z vlastní sbírky automobilky.

Dokončení každého z nich by mělo trvat přibližně 10 měsíců
Interiér modelu Speed Six

Speed Six vystavený v Goodwoodu je to, čemu Bentley říká Car Zero. Je to technické vývojové vozidlo pro tento program a automobilka ho neprodává žádnému zákazníkovi. Místo toho je stroj určený k testování odolnosti a na okruhu. Tento vůz má další přístroje pro záznam dat.

Výroba modelu

Bentley začne stavět první zákaznický vůz v říjnu. Dokončení každého z nich by mělo trvat přibližně 10 měsíců. Kupující mohou spolupracovat s firmou Mulliner na úpravě vozů podle svých přesných specifikací, včetně osobní montáže. Společnost očekává, že všech 12 vozů vyrobí nejpozději do konce roku 2025.

Pod kapotou

Speed Six debutoval v roce 1928 jako sportovnější verze modelu 6,5 litru.

Kupující mohou spolupracovat s firmou Mulliner na úpravě vozů podle svých přesných specifikací, včetně osobní montáže
Kožená sedadla jsou samozřejmostí

Silniční verze získala do výbavy dva karburátory SU s vyšším kompresním poměrem, což zvýšilo výkon ze standardních 147 koní na 180 koní. Bentley vyrobil 182 silničních verzí. Závodní varianta měla ještě vyšší kompresi, která zvýšila celkový výkon na 200 koní.

Speed Six je druhým pokračovacím speciálem značky Bentley. V roce 2019 představila oživení 4,5litrového motoru Blower z roku 1929 a vyrobila jich pouhých 12 kusů.

Zdroje: motor1, towpoint